Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Řím

Konec snů, Polsko pláče

Varšava - Slzy, zklamání a výčitky - takové byly reakce polských fanoušků a médií na výkon, který podali jejich fotbalisté na mistrovství Evropy. Do finálových soubojů šampionátu, který pořádá právě Polsko společně s Ukrajinou, po sobotní prohře 0:1 s Českou republikou už Poláci nezasáhnou, na turnaji nevyhráli žádný zápas. "Konec polských snů o čtvrtfinále," hlásá titulek internetového portálu listu Rzeczpospolita. Zápas o všechno, jak polská média překřtila utkání Polsko - ČR, přinesl zmar.

Zklamaný polský fanoušek po zápase s Českem
zdroj: ČTK/AP

"Naděje byla veliká a skončilo to jako obvykle," napsal v komentáři list Gazeta Wyborcza. Podle deníku Poláci v sobotu odehráli nejhorší zápas na turnaji. "Jsou utkání, po kterých se chce člověku brečet. Velmi jsme chtěli vyhrát, velmi jsme chtěli postoupit do čtvrtfinále," mínil autor.

"Naši fotbalisté hráli tak, jako by zítřek už neměl přijít. Čtvrt hodiny. Pak se vrátily všechny přízraky z minulosti. Poláci hráli, jako by chtěli říct, že na skvělé Euro 2012 prostě nepatří," konstatoval komentátor internetového portálu Sport.pl.

Polští fotbalisté ze tří zápasů ve skupině dvakrát remizovali - s Ruskem i Řeckem shodně 1:1 - a prohráli 0:1 s ČR. Ve skupině tak skončili na posledním místě. "Je to ostuda. Hrajeme doma s obrovskou podporou fanoušků a nedokázali jsme vyhrát jediný zápas," uvedl ve vysílání televize TNV24 někdejší reprezentační brankář Arkadiusz Onyszko.

"Možná by naši fotbalisté neměli v poločase odcházet do šaten, protože když se vrátí, hrají úplně jiný fotbal," poznamenal s poukazem na to, kolik šancí měli polští fotbalisté v první polovině utkání.

Slzy se objevily na tvářích fanoušků, kteří sobotní zápas sledovali ve varšavské fanouškovské zóně. Sešlo se jich tam podle odhadů pořadatelů asi 100 tisíc. "Je nám to líto, ale děkujeme," říkali někteří z nich. "Budeme nadále fandit jiným týmům. Možná právě Čechům," dodali.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy