Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR ve voltiži Tlumačov

Baroš: Výhra je pro tu hrstku lidí, která s námi zůstala

Vratislav (Polsko) - Zatímco v prvních dvou zápasech základní skupiny Eura někteří fanoušci na českého fotbalistu Milana Baroše pískali, v závěru utkání s Polskem při střídání hlasitě vyvolávali jeho jméno. Útočník Galatasaraye Istanbul předvedl proti domácím Polákům jeden ze svých nejlepších výkonů poslední doby, který vyšperkoval přihrávkou na jediný gól Petra Jiráčka. Baroš po vítězství 1:0 a postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy neskrýval obrovskou radost.

"Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří s námi zůstali po celou dobu kvalifikace a tohoto turnaje. Kteří se k nám neobrátili zády. Všem těm lidem, té hrstce lidí, patří obrovský dík," řekl Baroš.

Výhru si užíval o to víc, že českému celku před Eurem skoro nikdo nevěřil. "Nikdo před turnajem nečekal, že bychom mohli vyhrát skupinu a jít do čtvrtfinále z prvního místa. Jsme neskutečně šťastní, že jsme to dokázali," pochvaloval si Baroš.

Potěšilo ho, že se český celek dokázal oklepat z úvodní porážky 1:4 s Ruskem a zbylá dvě utkání vyhrát. "Věděli jsme, že turnaj není o jednom zápase. Na mistrovství světa 2006 v Německu jsme vyhráli první zápas 3:0 a pak jeli domů. Na Euru 2008 to samé. Proto jsme rozhodně nic nevzdávali. Po prohře s Ruskem jsme věděli, že když zbylé dva zápasy vyhrajeme, tak postoupíme," podotkl Baroš.

Postup řadí ve své kariéře hodně vysoko a věří, že Češi ještě na turnaji neřekli poslední slovo. "V play-off nikdy nevíte, co se stane. Věřím, že jsou před námi stále tři zápasy. Víme samozřejmě, že ve skupině, která na nás teď vyjde, jsou strašně silní soupeři. Ale když budeme hrát jako dnes, věřím, že bychom mohli postoupit," dodal Baroš.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy