EURO 2024 Německo

Izraelci v závěru překazili Švýcarům oslavy postupu na Euro

Remízou skončilo odložené utkání kvalifikace mistrovství Evropy. Izrael v něm hrál se Švýcarskem 1:1. Na neutrálním hřišti v maďarském Felscútu Izrael vyrovnal až těsně před koncem základní hrací doby a překazil lídrovi skupiny I předčasné oslavy postupu na finálový turnaj.

Hráči Izraele se radují z vyrovnání v zápase se Švýcarskem
zdroj: Reuters autor: Bernadett Szabo

Utkání se původně mělo odehrát už v polovině října v Tel Avivu, po útoku palestinských radikálů z hnutí Hamás v Izraeli a následném vyhlášení válečného stavu v zemi bylo ale odloženo. Svěřenci trenéra Alona Hazana pro domácí zápasy našli azyl v Maďarsku.

Švýcarsko poslal do vedení v prvním poločase Ruben Vargas, který se ve 36. minutě trefil hlavou. Izraelci po přestávce zlepšili hru a v 88. minutě jim bod zajistil útočník Grenady Shon Weissman. Švýcaři pak dohrávali v deseti poté, co v nastavení dostal červenou kartu Edimilson Fernandes.