Partizan nevyužil první šanci a v Nice prohrál. Sivasspor už postup má

Postup se odkládá. Alespoň u fotbalistů Partizanu, kteří v 5. kole Evropské konferenční ligy prohráli v Nice 1:2 a na jistotu play-off si ve skupině D, v níž hraje i Slovácko a Köln, musejí ještě počkat. Turecký Sivasspor porazil Kluž 3:0 a jako první tým ze skupiny G, kde hraje i Slavia, postoupil do vyřazovací fáze.

V Sivasu se jako první prosadil ve 22. minutě Yatabaré. Po hodině hry zvýšil Gradel a malijský útočník Yatabaré se podruhé trefil v 73. minutě. Turecký tým zakončí hlavní fázi Konferenční ligy za týden v Praze proti Slavii, která zvítězila na hřišti Ballkani 1:0. "Červenobílí" se bodově dotáhli na druhou Kluž, ale rumunský tým má lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

Utkání v Nice gólově otevřel ve 29. minutě Pépé. Čtvrt hodiny před koncem srovnal Ricardo Gomes, domácím však rychle vrátil náskok Lemina. Francouzský celek si spravil chuť po překvapivé porážce 1:2 se Slováckem a vystřídal Partizan v čele tabulky. Oba týmy mají osm bodů, pro Nice hrají lepší vzájemné duely.

Na čtyřech bodech jsou třetí Kolín nad Rýnem a čtvrté Slovácko, jejichž vzájemný souboj v Uherském Hradišti byl odložen kvůli silné mlze a dohraje se v pátek.

West Ham, který už měl jistý postup, v Londýně zdolal Silkeborg 1:0 a ve skupině B i popáté vyhrál. Rozhodla Lanziniho penalta z 24. minuty. Obránce Vladimír Coufal za domácí odehrál celý zápas, další reprezentant záložník Tomáš Souček naskočil do hry v 83. minutě.

Fiorentina s jiným reprezentačním středopolařem Antonínem Barákem porazila Basaksehir 2:1 a zajistila si postup ze skupiny A. Obě domácí branky vstřelil Jovič. Barák odehrál od začátku 75 minut.

Slovan Bratislava doma po obratu zvítězil nad Pjunikem Jerevan 2:1 a vede tabulku skupiny H. V základní sestavě Slovanu nastoupili čeští hráči Jaromír Zmrhal a Jurij Medveděv.

5. kolo skupin fotbalové Evropské konferenční ligy:

Skupina A:

Fiorentina - Basaksehir 2:1 (1:1)
Branky: 26. a 62. Jovič - 15. Aleksič.

Hearts - RFS Riga 2:1 (2:1)
Branky: 3. Shankland, 12. Halliday - 39. Friesenbichler. ČK: 90.+3 Jagodinskis (RFS).

Skupina B:

Anderlecht - FCSB 2:2 (1:0)
Branky: 38. Verschaeren, 75. Vertonghen - 60. Compagno, 82. Dawa. ČK: 90.+4 Murillo (Anderlecht).

West Ham United - Silkeborg 1:0 (1:0)
Branka: 24. Lanzini z pen.