Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal: Dohráno plus

Sparťan Jílek: Zwolle nás překvapilo, hraje trochu jako Teplice

Praha – Mladý, moderně hrající tým a v útoku silnější než v obraně prý čeká fotbalisty Sparty ve 4. předkole Evropské ligy. Hru soupeře podrobně rozebral Václav Jílek, asistent trenéra Lavičky, který sledoval soupeře Letenských při výhře 2:0 nad Utrechtem v úvodním ligovém kole.

Slavící fotbalisté Sparty
zdroj: ČTK autor: Eret Petr

"Musím přiznat, že nás domácí překvapili. Je to moderně střižené mužstvo, postavené na mladých hráčích. Mají rychlé hráče a dvě tři individuality. A také jsou silnější dopředu než v obraně," uvedl Jílek. "Zaujal nás subtilní střední záložník Mustafa Saymak. Má obrovský akční rádius, je platný do ofenzivy i defenzivy. Nebezpečný bude taktéž pravý záložník Jody Lukoki," přidal.

Podle Jílka čeká Spartu zcela odlišný herní styl, než jakým hrálo Malmö, které letenský celek vyřadilo ve 3. předkole Ligy mistrů. "Zwolle praktikuje daleko více presingových činností než Švédi, hraje v daleko větší součinnosti a rychlosti," prohlásil. 

"Malmö mělo svou hru založenou na dvou útočnících, tady v útočných pozicích rotuje pět šest hráčů, jejichž souhra nejčastěji vede ke kolmé přihrávce a rychlým náběhům," dodal. "V podzimní části minulé sezony se tomu možná trochu blížily Teplice. Dlouho nekombinovaly, rychle hrály kolmo, z čehož i brankově těžily," uvedl Jílek.

Velkou výhodou Zwolle bude také umělá tráva na stadionu IJsseldelta, kde se 21. srpna uskuteční první zápas. "Potvrzuje to i statistika - v minulé sezoně získali v domácím prostředí 80 procent bodů, venku už tak nebezpeční nebyli," řekl Jílek.

"Nicméně proti Utrechtu měli s umělou trávou trochu problémy, protože těsně před utkáním pršelo a i jejich způsob hry, založený na rychlých kolmých přihrávkách, měl deficit, protože byl povrch až příliš rychlý," uzavřel. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy