Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hoftych: Slovan je zvyklý v Evropě bodovat. Škoda, že se to nevedlo i ostatním českým klubům

"Přijedeme, sebereme tři body a odjedeme, ať se tu dlouho nezdržujeme," tak se podle Pavla Hoftycha vyjadřoval trenér Gentu Wim De Decker před zápasem na adresu libereckých. Kouč Slovanu připustil, že namyšlené vystupování soupeřova trenéra jeho Liberec vhodně namotivovalo.

Trenér Pavel Hoftych
zdroj: ČTK

"Vyjádření jejich trenéra jsme zaznamenali, hráčům jsme to i přetlumočili. Můžeme říct, že trenér to hodnotil lehce namistrovaně. Přijedeme, sebereme tři body a odjedeme, ať se tu dlouho nezdržujeme. Měli i výhrady k trávníku, který je podle mě fantastický. Byl to určitý motivační faktor, ale nebyl to faktor, na kterém jsme to měli postavené. Měli jsme to postavené na týmové práci," řekl Hoftych.

Gent měl v zápase více šancí, ale gól dal pouze v 29. minutě Júsuf Hilál. "Bereme to, že to bylo šťastné vítězství. Ale šli jsme si za tím, jdeme si za tím celou dobu a dnes se nám to vrátilo. Ubojovali jsme to týmovým výkonem, kluci se vydali ze všech sil. Soupeř byl herně lepší, hrál fantasticky. Několikrát nás podržel Filip Nguyen a dokázali jsme proměnit jednu ze svých tří šancí," uvedl Hoftych.

Liberec navzdory nejnižšímu rozpočtu jako jediný ze tří českých zástupců v úvodu skupiny bodoval, Slavia i Sparta prohrály. "Slovan je na to zvyklý dlouhodobě, ať to bylo i za jiných trenérů. Kdykoliv se dostal na dostřel Evropy, pravidelně sbírá body do koeficientu. Byli bychom rádi, kdyby dnes bodovaly všechny mančafty, protože český koeficient se trochu propadá," konstatoval Hoftych.

"Můžeme soupeřit v lize se Slavií, Spartou, Plzní, i když jsou silnější hráči na trhu, ale tady v Evropě si všichni přejeme. Každý chceme, aby i další mužstva bodovala. Dnes jsme to byli my, příště věřím, že nás bude víc a třeba zase my," doplnil.

Liberec úspěšným vstupem do skupiny ukázal, že může pomýšlet na boj o postup. "Uvidíme, jak nás to nakopne do těch dvou venkovních zápasů na Crvené zvezdě Bělehrad a na půdě Hoffenheimu. Je to super začátek, hlavně proto, že jedeme na dva zápasy ven. Podle náznaků si myslíme, že se mezitím rozběhne i česká liga. Určitě nás teď čeká velká porce zápasů, hodně dojíždění, přeletů. Z toho pohledu je fantastické, že se nám v prvním zápase podařilo získat tři body," uvedl Hoftych.

Mrzelo ho, že se kvůli koronavirovým omezením v zemi hrálo bez diváků. "Za normálních okolností by už na rozcvičku přišlo pět tisíc lidí, při zápase pak devět tisíc. Obrovská škoda pro fotbal a celkově pro sport. Dívat se na Ligu mistrů bez kulisy, třeba na Real Madrid na tréninkovém stadionu, je směšné a katastrofální. Taková je doba, ale věřím, že se zklidní a přinese zase diváky do hlediště," dodal Hoftych.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy