Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Trpišovský: Pořád se trápíme s defenzivní šestkou ve středu hřiště

Jindřich Trpišovský měl po špatném vstupu do základní skupiny Evropské ligy jasno. O prohře Slavie na hřišti Beer Ševy 1:3 rozhodly neproměněné šance a chyby v obraně. Právě zlepšení defenzivy je podle něj podstatné do dalších soubojů se silnými týmy Leverkusenem a Nice.

Zklamaní hráči Slavie po zápase v Beer Ševě
zdroj: ČTK/AP

Pražané prohráli navzdory tomu, že proti izraelskému soupeři, který ve 4. předkole Evropské ligy vyřadil Plzeň, drželi míč 68 procent času a na střely na branku vyhráli 8:3. Stav 1:1 zlomil dvěma góly v rozmezí 86. až 88. minuty Acolatse.

"Zápas z mého pohledu ovlivnily dvě věci. První je, že jsme nedokázali proměnit šance, které jsme měli, tak, abychom vedli, což by nám umožnilo hrát do rychlého protiútoku. Naopak jsme první inkasovali," řekl Trpišovský.

"Druhá věc je samozřejmě chování při obdržených brankách, protože soupeř měl čtyři útoky a dal z toho tři góly a jednou těsně minul branku," uvedl trenér Slavie.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Beer Ševa - Slavia

V součtu s prohrou 1:4 s Midtjyllandem ve 4. předkole Ligy mistrů inkasovali čeští šampioni v posledních dvou venkovních utkáních evropských pohárů sedm branek. Podle Trpišovského po situacích, které se mužstvu dříve nestávaly.

"Do dalších zápasů musíme zlepšit chování po ztrátě míče, v Evropě se hraje trochu jinak. Pořád se trochu trápíme s defenzivní šestkou ve středu hřiště. Pořád hledáme hráče ve středu pole, který by byl schopen zastat defenzivní roli po ztrátě míče. Druhá věc je, že nemůžeme dostat gól na 2:1 ze situace, kterou jsme viděli stokrát," prohlásil Trpišovský.

Právě v obraně se podle něj musejí slávisté do dalších kol zlepšit. Příští čtvrtek přivítají jeho svěřenci v Edenu Leverkusen, který doma rozstřílel Nice 6:2.

"Prohra se soupeřem v prvním zápase je vždycky nepříjemná. Nemůžeme soupeře pustit do tolika šancí, protože proti nám teď budou stát dva ještě kvalitnější týmy. Musíme se srovnat v defenzivě, protože na evropské scéně není možné dělat tolik defenzivních chyb," konstatoval někdejší kouč Žižkova či Liberce.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy