Následuje
Sportovní zprávy

Brnu se doma daří, Plzeň ale chce do konce podzimu uhrát maximum

Brno – Ve fotbalové Plzni začíná konec jedné éry. Západočeský tým bude v 15. ligovém kole hrát v Brně poprvé od chvíle, kdy jeho dlouholetý kouč Pavel Vrba oznámil, že v prosinci odejde. Plzeňští chtějí navázat na listopadové zlepšení a nejméně do soboty stáhnout náskok vedoucí Sparty na dva body. Brno však po příchodu kouče Václava Kotala vyhrálo všechny tři domácí zápasy. Zápas začne v pátek ve 20:15, textový on-line nabídne náš web.

Radost fotbalistů Plzně
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Vrba si nemyslí, že jeho chystaný odchod z Plzně bude mít na hráče v závěrečných čtyřech soutěžních zápasech podzimu nějaký vliv. "Hráči jsou profesionálové a ví, že fotbal někdy přináší příchody i odchody. A je jedno, jestli se to týká hráčů, nebo trenérů," uvedl Vrba.

Ve zbylých dvou zápasech ligového podzimu chce s Plzní získat maximum bodů. Věří, že Viktoria v Brně naváže na poslední výsledky a v nejvyšší soutěži dosáhne na třetí výhru po sobě. Duel pro ni bude generálkou na 5. kolo základní skupiny Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City v příštím týdnu.

Pavel Vrba:

"V hlavách máme to, abychom za zbylé dva zápasy dokázali stáhnout náskok Sparty na co nejméně bodů. Musíme dvakrát vyhrát a čekat, jestli Sparta něco ztratí. V Brně chceme uspět a před zápasem v Manchesteru zase nastoupit na vítěznou vlnu, na které jsme byli v poslední době."

Brno pod koučem Kotalem vyhrálo všechny tři domácí ligové duely a naprázdno nechce vyjít ani s favoritem. Kouč Zbrojovky vyhlásil na poslední dva zápasy podzimu s Viktorií a na hřišti Bohemians 1905 cíl získat aspoň tři body, proti Západočechům se mu ale nedaří: v šesti zápasech na lavičkách Hradce Králové a Jablonce získal v nejvyšší soutěži proti Viktorii jen bod.

Navíc Brno s Plzní vyhrálo jen jediný z posledních třinácti vzájemných ligových duelů. "Určitě to pro nás bude nadstandardní soupeř, ale hrát se dá proti každému. My jsme pečlivě studovali ta utkání, v nichž nebyla Plzeň úspěšná. Chceme se pokusit stejnou taktikou uspět a prosadit se," uvedl Kotal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy