HSF System Cup 2024

Aston Villa ztratila s posledním Sheffieldem. Bod zachraňovala až v nastavení

Odmítli posun na první příčku Premier League. Fotbalisté Aston Villy v předehrávce 18. kola anglické ligy doma s Sheffieldem United remizovali 1:1 a promarnili šanci vyhoupnout se alespoň do soboty na první místo. Bod přitom zachránili až v osmé minutě nastaveného času.

Moussa Diaby z Aston Villy v souboji s Jackem Robinsonem ze Sheffieldu United
zdroj: Reuters autor: Matthew Childs

Aston Villa vyhrála doma předchozích 15 ligových zápasů a na jejím stadionu ztroskotaly i dosud vedoucí Arsenal a obhájce titulu Manchester City. Ligový nováček je sice týmem s nejslabším útokem a nejhorší obranou, ale v Birminghamu úspěšně vzdoroval.

Po hodině hry sice dostal domácí Bailey míč do sítě, ale videorozhodčí gól zrušil pro předchozí faul. Tři minuty před koncem dokonce poslal hosty do vedení Archer. Blamáž odvrátil vyrovnávacím gólem Ital Zaniolo, který krátce předtím přišel na hřiště.

Anglická fotbalová liga –⁠ 18. kolo:

Aston Villa –⁠ Sheffield United 1:1 (90.+8 Zaniolo –⁠ 87. Archer), Crystal Palace –⁠ Brighton 1:1 (45.+1 Ayew –⁠ 82. Welbeck) –⁠ hráno ve čtvrtek 21. 12.