Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Golfista roku 2024

SESTŘIH: Žižkov remizoval s Jihlavou a nepřiblížil se barážovým příčkám

Utkání 22. kola fotbalové národní ligy mezi Žižkovem a Jihlavou vítěze nepoznalo a skončilo 1:1. Oba góly padly v prvním poločase. Za Viktorii se prosadil Tomáš Necid, který se po zranění vrátil do sestavy. Za Jihlavu se trefil Jakub Selnar. Žižkov tak nevyužil zaváhání třetího Vyškova a jeho ztráta na něj a barážové příčky zůstává šestibodová. Jihlava je desátá.

Milan Jirásek z Viktorie Žižkov
zdroj: FK Viktoria Žižkov

Utkání se rozehrálo bez větších šancí. Žižkov se snažil tvořit hru, ale nenacházel příliš cest za dobrou obranu Jihlavy. Ta naopak hrozila z rychlých protiútoků a z toho i otevřela skóre. Po průnikové nahrávce uspěl proti brankáři v 25. minutě Jakub Selnar. Na 2:0 mohl po dalším brejku zvyšovat Michal Zahradník, ale tentokrát nepřekonal Jana Čtvrtečku.

Ve 43. minutě se k centrovanému balónu dostal Tomáš Necid a při svém návratu do sestavy hlavičkou vyrovnal stav utkání. Před koncem poločasu se dostal ještě do jedné šance a mohl otočit stav utkání, ale vychytal ho Adam Jágrik. Do kabin tak týmy šly za stavu 1:1.

Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Sestřih utkání Žižkov – Jihlava

I druhý poločas nabídl šance obou celků, ale postupně začali přebírat aktivitu v utkání domácí hráči. Zvládali dostat Jihlavu pod tlak a tvořit si příležitosti, ale jejich proměňování bylo méně úspěšné. Nejblíž gólu se dostal v 70. minutě Milan Jirásek, jehož střela zpoza vápna nalezla břevno.

Ani závěrečný tlak Žižkovu rozhodující trefu nepřinesl. Zápas tak skončil remízou 1:1, která oběma týmům příliš nepomohla ani neuškodila. Žižkov je v tabulce čtvrtý a na třetí Vyškov, který drží poslední barážovou pozici ztrácí, stejně jako před 22. kolem, čtyři body. Jihlava uzavírá první desítku a ve vyrovnané tabulce stále může pomýšlet na výrazně vyšší příčky.

Olomouc B se nadále trápí

Remízou skončilo i utkání mezi Olomoucí B a Vlašimí. V něm nebyl k vidění jediný gól. Série bez vítězství se pro rezervu Sigmy protáhla už na devět utkání a drží až předposlední patnácté místo. To Vlašim je na tom celkově lépe. V tabulce má na sedmém místě 29 bodů a ztrácí jich sedm na Vyškov. 

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články