Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL V Repre

Tři odložené prvoligové zápasy mají nový termín, hrát se bude 13. prosince

Tři zápasy 17. kola první fotbalové ligy, které byly přeloženy kvůli vydatnému sněžení a nezpůsobilému trávníku, se dohrají v náhradním termínu ve středu 13. prosince. Jedná se o duely Bohemians 1905 – Liberec, České Budějovice – Hradec Králové a Mladá Boleslav – Karviná. Rozhodla o tom Ligová fotbalová asociace (LFA). Už v sobotu získal náhradní termín zápas mezi Jabloncem a Teplicemi, který bude mít výkop 6. prosince v 17 hodin.

Zasněžený stadion v Jablonci
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Utkání Českých Budějovic s Hradcem Králové a Mladé Boleslavi s Karvinou začnou v 17:00, duel Bohemians 1905 s Libercem bude mít v pražském Ďolíčku výkop o hodinu později.

Kvůli sněhové kalamitě bylo odloženo šest z osmi zápasů víkendového 17. kola nejvyšší soutěže. Odehrály se pouze sobotní duel mezi Olomoucí a Slováckem (1:1) a nedělní utkání Pardubic s pražskou Spartou (1:2).

O tom, kdy se dohrají zbývající utkání Ostrava – Plzeň a Zlín – Slavia Praha, zatím LFA neinformovala.

Otázku odložených zápasů včetně výměny názorů mezi šéfem Slavie Jaroslavem Tvrdíkem a Ligovou fotbalovou asociací probíral Fotbal fokus podcast:

Duel Jablonce s Teplicemi se měl původně odehrát v sobotu, jako jeden z šesti duelů 17. kola byl ale odložen. "Pokračuje čištění okolí hřiště a zázemí pro diváky. Musíme doufat, že nám bude přát počasí a nebude další sněžení, které by nám přípravu stadionu mohlo zkomplikovat," uvedl mluvčí jabloneckého klubu Martin Bergman.

Vedle utkání Jablonec – Teplice se bude dohrávat také odložené utkání 6. kola Mladá Boleslav – Plzeň. Duel se v původním srpnovém termínu neodehrál kvůli účasti Viktorie v závěrečném 4. předkole Evropské konferenční ligy.

Viktoria neprohrála v lize se Středočechy už sedm zápasů, ale aktuálně v nejvyšší soutěži zvítězila v jediném z posledních pěti utkání. Oba celky mají 26 bodů, Plzeň je pátá, Mladá Boleslav šestá. "Uvědomujeme si sílu soupeře, ale domácí zápas chceme zvládnout. Věřím, že hřiště bude skvěle připravené a nehrozí již žádná sněhová kalamita," řekl trenér Mladé Boleslavi Marek Kulič.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články