IJF Judo World Tour Düsseldorf

Sparta už v první půli nadělila Teplicím "čtyřku" a dál je stoprocentní

Sparta v Teplicích před tímto zápasem pět let nevyhrála, tentokrát to ale byla jiná písnička. Letenské již ve 2. minutě poslal do vedení kapitán Josef Šural, a když se ještě do poločasu trefili i Frýdek, Stanciu a znovu Šural, bylo jasné, že tentokrát si Sparťané odvezou ze severu Čech vítězství. V druhé, o poznání poklidnější půli už gól nepadl, Sparta tak zvítězila 4:0 a po čtyřech kolech je – stejně jako Slavia a Plzeň – stoprocentní.

Nefalšovaná sparťanská radost
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

On-line textový přenos

90. + 2

Rozhodčí ukončil utkání a Sparta vítězí v Teplicích 4:0.

90. + 2

Letenští kontrolují hru.

90. + 2

Teplice se mohly na závěr dostat do šance, Shejbal si ale pomohl rukou.

90. + 1

Kangova přihrávka byla pro Vatajelua příliš dlouhá.

90.

Sparta v klidu kombinuje.

88.

Teplice střídají. Místo Žitného přichází červenka.

87.

Z levé strany centroval Stanciu, tentokrát však měla jeho přihrávka špatné parametry.

86.

Sparta šla do rychlého brejku, Kangovu přihrávku však zblokoval Král.

85.

Teplický Hora se málem objevil ve skvělé střelecké pozici, včasným návratem mu však šanci překazil Costa.

84.

Střídají i Teplice. Hyčku nahrazuje Trubač.

84.

Sparta střídá. Ze hřiště jde Frýdek a po hodně dlouhé době se na trávník v soutěžním utkání podívá Vácha.

83.

Teplice se po delší době dostali do útoku, ale žádné nebezpečí pro branku Sparty z toho nebylo.

82.

Sparťané se v této fázi hry nikam neženou a snaží se hlavně kontrolovat míč. Tuto snahu překazil nepovedeným centrem Vatajelu.

81.

Kanga, jak je jeho dobrým zvykem, napřáhl z velké dálky. Tentokrát však branku vůbec netrefil.

80.

Když už se tepličtí dostanou k míči, rychle ho opět ztratí.

79.

Chipciu vidí žlutou kartu a sparťanskému obránci se toto rozhodnutí vůbec nelíbí přesto, že zjevně fauloval.

79.

Sparta střídá. Místo Tetteha jde na hřiště Sáček.

78.

Sparta teď má konstantí tlak. Rezignovaní hráči Teplic se nemohou dostat k míči.

76.

Střídají i Teplice. Shejbal nahrazuje Ljevakoviče, který si už dlouho koledoval o vyloučení.

76.

Diváci v Teplicích se teď dožadovali odpískání faulu na pronikajícího Vondráška, rozhodčí byl ale jiného názoru.

76.

Z rohu Sparty žádné větší nebezpečí nevzniklo.

75.

Chipciův průnik zastavili tepličtí jen za cenu rohového kopu.

73.

Sparta v klidu kontroluje hru a nekomplikuje si život riskantními přihrávkami.

72.

Další drsný zákrok Ljevakoviče na Stancia. Opět to není žlutá karta pro teplického kapitána.

71.

Tetteh se probíjel do pokutového území Teplic, na poslední chvíli ho zastavil Král.

70.

Vatajelu zkusil vystřelit. Jeho dalekonosnou střelu ale ztečoval jeden z obránců a brankář Teplic neměl problém míč lapit.

70.

Sparta střídá. Plavšiče nahrazuje Vatajelu.

69.

Tetteh se řítil z úhlu na brankáře Teplic. Míč však poslal mimo tři tče.

68.

Plavšič se za chvíli zřejmě vrátí do hry. Za čarou už je ale připraven střídat Vatajelu.

67.

Na hrací ploše zůstává po jednom ze soubojů ležet sparťan Plavšič.

65.

Ekvilibristicky teď zakombinoval Plavšič se Šuralem a Sparta bude vhazovat aut.

64.

Sparťan Costa po centru zapadl mezi reklamní panely za čarou. Už je ale zpět na hřišti.

63.

Teplická obrana opět v problémech, z Costovi akce však tentokrát nic nebylo.

62.

Vaněček je v péči lékařů, hra pokračuje.

61.

Na zemi zůstává teplický Vaněček, kterého ramenem do hlavy trefil Frýdek.

60.

Stanciu zkusil vystřelit, ale branku Teplic vysoko přestřelil.

60.

Ljevakobič šlapákem zastavil Stancia, teplický kapitán naštěstí pro něj druhou žlutou kartu neviděl.

59.

Stanciu nalezl centrem Kayu a sparťanský stoper jen o pár centimetrů přestřelil branku Teplic.

58.

Chipciu z ničeho nic zrychlil a Teplice ho musely faulovat. Další standardka Sparty.

57.

Radakovič dlouhým nákopem nenalezl Plavšiče.

57.

K zakončení se dostal Vaněček, v těžké pozici ale branku hlavou netrefil.

56.

Centr Teplic odvrátil Chipciu na roh.

56.

Plavšič poslal centr do vápna Teplic, na Šurala však byl míč příliš vysoký.

54.

Sparta kombinuje v hloubi vlastní obranné poloviny.

53.

Teplice teď kombinují na útočné polovině, ovšem daleko od branky Sparty.

51.

Frýdek našel centrem Tetteha, sparťanský útočník se však snažil přihrát a nikoho v rudém nenašel.

50.

Nebezpečný centr Teplic proletěl vápnem letenských, aniž by se někdo dostal k hlavičce.

49.

Teplice opět v útoku. Horu zastavil Frýdkův faul.

48.

Do největší teplické šance se dotal Hyčka, z úhlu ale Nitu nepropálil.

47.

Šurala obral Ljevakovič, následně ale poslal teplický kapitán míč do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

46.

Kanga poslal dlouhý míč na Šurala, ten ho nedokázal zpracovat.

46.

Druhý poločas utkání byl právě zahájen. Oba dva týmy nastupují ve stejném složení.

45. + 2

Rozhodčí ukončil první poločas utkání, v němž Sparta vede nad teplicemi vysoko 1:0.

45. + 2

Žlutou kartu teď dostal teplický Krob.

45. + 2

Velký závar vytvořila Sparta po rohu v pokutovém území Teplic. Domácí se však tentokrát ubránili.

45. + 1

K hlavičce se opět dostal Šural, tentokrát zcela nehlídaný. Jeho hlavičku však zblokovala domácí obrana na roh.

45.

Stanciu opět hledal centrem Šurala, toho tenokrát ale ubránil teplický Vondrášek.

44.

Sparta teď kontroluje hru.

43.

Další teplický centr, se kterým si bez problémů poradila sparťanská obrana.

41.

Vondráškův centr odvrátil hostující Chipciu.

40.

Tepličtí se probili až do pokutového území Sparty, letenští však dokázali zblokovat finální přihrávku a Severočeši se tak nedostali ani ke střele.

39.

Sparta právě vstřelila branku!

Stanciu se postavil k rozehrávce standardní situace a míč poslal suverénně do sítě Teplic.

38.

Z velmi nebezpečné pozice teď po ruce Krále bude rozehrávat standardní situaci Sparta. Ideální pozice pro Stanciua.

37.

Teplice teď zastavil chybně odmávaný ofsajd.

37.

Tetteh se za chvíli zřejmě vrátí zpět do hry.

36.

Na zemi teď zůstává hostující Tetteh. Sparťanský útočník přitom neabsolvoval žádný souboj.

35.

Stanciu s Chipciem teď kombinovali na pravé straně spíš na krásu než na efekt a nakonec ztratili míč.

35.

Sparťané velice aktivně brání a tepličtí předvádějí jednu ztrátu za druhou.

34.

Kanga sestřelil Vondráška a vidí žlutou kartu.

33.

Kanga vybojoval míč ve středu hřiště a do šance se málem dostal Plavšič. Tettehova přihrávka však nebyla přesná.

32.

Snahu Teplic přerušil Chipciu.

30.

Záhy po vstřelení branky se řítil do další šance Tetteh. Obrana Teplic si však tentokrát poradila.

29.

Martin Frýdek vstřelil dost možná jeden z nejkrásnějších gólů kariéry. Sparťanský záložník napřáhl zhruba pět metrů za pokutovým územím Teplic a jeho utěšená střela se odrazila od břevna do sítě za bezmocného Diviše.

27.

Sparta znovu v útoku. Šuralův centr však spoluhráče nenašel.

26.

Žlutou kartu za řeči viděl teplický kapitán Ljevakovič.

26.

Z protiútoku se do obrovské šance dostal Stanciu, který přeloboval brankáře Teplic, netrefil však branku.

25.

Sparťanská obrana teď propadla a do šance se řítili tepličtí. Vaněček se opět zřítil k zemi a penalta se opět nepískala. I když Chipciův zákrok byl hraniční.

24.

Dlouhý nákop hostujícího Frýdka nalezl Tetteha v ofsajdu.

23.

Snahu Teplic zastavil útočný faul Vaněčka.

22.

Na zemi teď leží Kaya, jehož prudký centr zasáhl do slabin.

21.

Kanga teď byl tvrdě faulovaný uprostřed hřiště, rozhodčí však nejen že neukázal žlutou kartu Ljevakovičovi, ale dokonce ani nepískal faul.

20.

Ke standardní situaci se dostali po Costově faulu tepličtí. Severočeši ale ve finále branku Sparty neohrozili.

19.

K ráně z dálky se dostal teplický Kučera. Přestřelil však branku Sparty.

17.

Příliš prostoru dali tepličtí Stanciovi. Rumunský záložník posadil další centr na hlavu Josefa Šurala a sparťanský útočník se i napodruhé v dnešním zápase prosadil.

16.

Brnakář Diviš teď zachránil Teplice, když včasným vyběhnutím sebral šanci Tettehovi.

15.

Stanciu vypálil zpoza pokutového území, teplický brankář však neměl s jeho střelou potíže.

14.

Letenští odvrátili standardní situaci soupeře.

13.

Vondrášek pronikl hluboko do pokutového území letenských. Kaya však dokázal jeho přihrávku srazit na roh.

13.

Žitného centr zblokoval Sparťan Kaya.

12.

Vaněček šel k zemi v pokutovém území po kontaktu s Radakovičem, podle rozhodčího však sparťanský obránce nefauloval.

11.

Hora vystřelil střelou z dálky Nitu, sparťanský gólman však míč nadvakrát lapil.

11.

Sparta vysoko napadá, a tak Teplice musejí založit útok dlouhým nákopem.

10.

Krobův nákop zastavili stopeři Sparty.

9.

Kanga napřáhl z dálky. Jeho střela ale mířila hodně vysoko nad břevno Teplic.

8.

Tettehův průnik zastavili Teplice jen za cenu faulu, Sparta má další nebezpečnou standardní situaci.

7.

Tepličtí poslali první centr do pokutového území Sparty, Nita ale neměl problém míč ukrýt do rukavic.

6.

Útok Teplic přerušil skvělým vystoupením Frýdek.

5.

Plavšičův centr našel Radakoviče, sparťanský stoper ale branku soupeře neohrozil.

5.

Sparta bude rozehrávat rohový kop.

5.

Tepličtí se sice ubránili, míč však zůstává na kopačkách Sparty.

4.

Další útok Sparty opět zastavuje faul na Kangu.

2.

Stanciu našel z přímého kopu hlavu Josefa šurala a kapitán letenských se nemýlil.

2.

Sparta útočila po levé straně. Snahu Pražanů zastavil nedovoleným zákrokem Ljevaković.

1.

Sparta má hned na úvod problémy v rozehrávce a vysokým presinkem Teplic.

1.

Rozhodčí zadul do píšťalky a zápas byl právě zahájen.

0.

Hráči i rozhodčí již jsou připraveni a utkání co nevidět začne.

0.

Hráči obou celků právě nastupují na plochu stadionu.

0.

Sestava AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Kaya, Radaković, Costa – Stanciu, Kanga, M. Frýdek, Plavšić – Josef Šural (C), Tetteh.

Náhradníci: Heča – Štetina, Sáček, Kulhánek, Vácha, Vatajelu, V. Vukadinović.

0.

Sestava FK Teplice: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković (C), Kučera – Hyčka, Hora, Žitný – Vaněček.

Náhradníci: Grigar – Hošek, Moulis, Červenka, Soungole, Trubač, Shejbal.

0.

"Sparťani se zvedají z problémů a dokážou už utkání urvat i silou, přestože se jim herně moc nedaří. Teď mám z nich pocit, že už to tam trochu je, takže nás nečeká nic lehkého. Ale hrajeme doma a chceme bodovat," řekl teplický obránce Tomáš Vondrášek.

0.

"Samozřejmě jsem byl moc spokojený, že jsme po vyřazení z Evropy zvládli zápas se Slováckem a i potřetí vyhráli. Ale pokud chceme udržet špičku, nemůžeme si dovolit klopýtat. Takže chceme uspět i v Teplicích," uvedl sparťanský kouč Zdeněk Ščasný.

2018-08-12 16:19:31

Teplice neporazily Spartu od května 2014 osmkrát za sebou, ale v posledních čtyřech střetnutích před vlastními příznivci s ní pokaždé remizovaly.

0.

Sparta letos v lize ještě nezaváhala, ale herně neexcelovala. Pražané doma porazili opavského nováčka 2:0, pak zvítězili v Jablonci 2:1 a naposledy na Letné udolali 1:0 Slovácko.

0.

Vítejte u on-line přenosu z utkání FK Teplice - AC Sparta Praha.

"Stanciu podal nadstandardní výkon. Ale to i Šural, Radakovič takový zápas potřeboval jako sůl. Frýdek je z mého pohledu jeden z klíčových hráčů posledních zápasů na postu defenzivního záložníka. Ale nerad bych vyzdvihoval jednotlivce, protože i když tam byly chyby a ztráty, tak to kluci odehráli velmi dobře," řekl trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Ve druhé minutě po přímém kopu Stancia otevřel skóre hlavou Šural. Pro nejlepšího střelce letenského celku z minulé sezony šlo o první zásah v novém ligovém ročníku a zároveň jubilejní 50. trefu v nejvyšší soutěži.

V 17. minutě si hostující dvojice spolupráci zopakovala a Šural znovu hlavou zvýšil na 2:0. Ze strany Sparty to navíc zdaleka nebylo vše a v 29. minutě se ranou z dálky prosadil Frýdek. O deset minut později přidal z přímého kopu čtvrtou branku Stanciu.

Sparta prožila nejlepší ligový poločas na soupeřově hřišti od roku 1993, kdy dala čtyři góly Dukle. Doma se to Pražanům v historii samostatné nejvyšší soutěže podařilo naposledy v roce 2009 a celkově třikrát a vždy proti Brnu.

Sestřih a ohlasy utkání Teplice - Sparta

Klubový rekord za první půli je však ještě o gól lepší, protože dvakrát Sparta vyhrála první poločas 5:0. V roce 1999 proti Českým Budějovicím a v roce 1995 proti Liberci. Teplice naopak dostaly doma čtyři góly v lize za 45 minut vůbec poprvé. Venku se tak stalo dosud jen jednou před dvěma lety v Olomouci.

"Strašně špatně jsme vstoupili do zápasu. Sparta se dostala na koně a my tahali za kratší konec. Čistě pocitově jsem z toho neměl špatný dojem, ale srazily nás hrubé chyby," řekl teplický trenér Daniel Šmejkal. "Problém je, že dostáváme hodně gólů a i jsem na to hráče upozorňoval. Dozadu nehrajeme dobře a víme, kde je chyba, ale omlouvám se, protože to nechci specifikovat," dodal.

Teplice toho v prvním poločase příliš nepředvedly, několikrát se však domácí hráči zlobili na rozhodčího Hrubeše. Nejprve se jim nelíbil odpískaný přímý kop po faulu na Kangu, který předcházel prvnímu gólu Sparty, poté protestovali, že sudí v jejich prospěch nenařídil dva pokutové kopy po zákrocích na Vaněčka.

Teplice se po přestávce snažily debakl zmírnit a zvýšily aktivitu, ale přesto se nedokázaly ani dostat do šance. Sparta naopak mohla přidat další branku v 68. minutě, jenže Tetteh sólo na gólmana Diviše nezakončil dobře a branku vysoko přestřelil.

Sparťané vyhráli ve druhém venkovním utkání v řadě, což se jim naposledy podařilo v srpnu 2016, a po čtyřech odehraných kolech mají na kontě 12 bodů.

FK Teplice - Sparta Praha 0:4 (0:4)Branka: 2. a 17. Šural, 29. Frýdek, 39. Stanciu. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Koval. ŽK: Ljevakovič, Krob - Kanga, Chipciu. Diváci: 15.131.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Hyčka (84. Trubač), Kučera, Ljevakovič (76. Shejbal), Hora, Žitný (89. Červenka) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Sparta: Nita - Chipciu, Kaya, Radakovič, Costa - Stanciu, Kanga, Frýdek (84. Vácha), Plavšič (69. Vatajelu) - Šural, Tetteh (78. Sáček). Trenér: Ščasný.

Daniel Šmejkal (trenér Teplic): "Musím říct, že Sparta vyhrála zaslouženě. My jsme strašně špatně vstoupili do zápasu, ve druhé minutě jsme po hrubé chybě dostali gól, pak Sparta přidala další a dostala se na koně. My tahali za kratší konec a to soupeř jako Sparta umí potrestat. Nedokážu říct, jestli to byl nejhorší výkon pod mým vedením, protože čistě pocitově jsem z toho neměl špatný dojem, ale u prvních dvou gólů jsme udělali hrubé chyby. Problém je, že dostáváme hodně gólů, a hráče jsem na to upozorňoval. Dozadu nehrajeme dobře a víme, kde je chyba, ale omlouvám se, protože to nechci specifikovat."

Zdeněk Ščasný (trenér Sparty): "Jsem rád, že jsme navázali na předcházející výkony, mužstvo začíná hrát to, co bychom hrát měli a chtěli. Ale jestli budou takhle výsledky vždycky pro nás příznivé, to nejsem schopen říct. Dnes jsme dali z první akce, standardní situace gól a pak druhou nádhernou branku, a to nás uklidnilo. Ale já bych klidně ty dva góly vyměnil za postup se Suboticou, proti které jsme šance zahazovali. Doufám, že toto byl krok, který nám pomůže do dalších zápasů, abychom šance začali proměňovat."