Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní hokejová liga: North Wings Ústí – Engineers Prague

Sivok se po letech vrací do Sparty jako sportovní manažer

Sparta zřídila novou pozici sportovního manažera A-týmu a zastávat ji bude její bývalý hráč Tomáš Sivok. Úzce bude spolupracovat se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým, který je jeho nadřízeným. Pražané zároveň na klubovém webu oznámili složení realizačního týmu, v jehož čele stojí od konce května dánský trenér Brian Priske.

Tomáš Sivok
zdroj: ČTK autor: Honza Ján

"Vytváříme teď pro Briana tým, který ho bude v jeho práci absolutně podporovat a vytvářet mu silné zázemí a optimální pracovní prostředí, v čemž by měl hrát Tomáš (Sivok) velkou roli. Máme široký realizační tým a je potřeba každodenní kontakt se všemi jeho složkami a neustálá komunikace o aktuálních provozních a sportovních tématech, kterých je každý den spousta," řekl Rosický.

"S Tomášem Sivokem jsem se už nějakou dobu bavil o možnostech spolupráce. Teď přišel správný čas jeho příchod realizovat. Má spoustu zkušeností z ciziny, zná pracovní metody zahraničních trenérů, je jazykově vybavený a má sparťanské srdce," prohlásil Rosický o bývalém spoluhráči z reprezentace.

Osmatřicetiletý Sivok během hráčské kariéry vyhrál se Spartou tři tituly a čtyři domácí poháry. Naposledy působil jako sportovní manažer v Českých Budějovicích.

Priskeho asistenty budou jeho krajan Thomas Nörgaard a Luboš Loučka. Nörgaard vedl v minulosti tři dánské týmy, naposledy druholigový klub z Kodaně B.93. Loučka je asistentem u sparťanského "áčka" od roku 2020.

Trenéry brankářů místo Michala Špita budou Daniel Zítka a Martin Ticháček. Kondiční přípravu budou mít na starosti Christian Clarup, který s Priskem působil v Midtjyllandu, a Tomáš Malý.

Analytický tým tvoří Angličan Stephen Foyston a stávající videotechnik Ondřej Janda. První jmenovaný spolupracoval s Priskem v minulé sezoně v Antverpách.

Sparta začne letní přípravu ve středu. Ve stejný den se dozví i jméno soupeře pro červencové 2. předkolo Evropské konferenční ligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články