Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Policie obvinila muže, který údajně hodil při derby dělobuchy do diváků

Z výtržnictví a obecného ohrožení pražská policie obvinila pětadvacetiletého muže, který podle ní při zářijovém fotbalovém derby mezi Slavií a Spartou v Edenu hodil dva dělobuchy mezi domácí fanoušky. Podezřelému v případě prokázání viny hrozí až osm let vězení.

Ilustrační foto
zdroj: ČTK autor: Michaela Říhová

Záběry z kamer, které incident na slávistickém stadionu zachytily, policie zveřejnila před měsícem a současně vyhlásila pátrání po muži podezřelém z hození dělobuchů.

S využitím poznatků od veřejnosti ho následně našla a vyslechla. Muž podle dřívějších informací mluvčí odmítl vypovídat, proto policisté požádali fanoušky a poškozené o další svědectví. Na začátku tohoto týdne kriminalisté muže obvinili, uvedla mluvčí Eva Kropáčová.

Muž při derby podle policie záměrně prohodil ochrannou sítí ze sparťanského kotle do hlediště přímo mezi slávistické fanoušky dva dělobuchy, které po dopadu explodovaly, a mezi diváky se začal šířit dým.

"V hledišti se okamžitě strhla panika a několik desítek fanoušků začalo z tribuny utíkat. Po vhození dělobuchu utrpěl čtyřicetiletý muž popáleninu na ruce a jeho syn tržné poranění v obličeji," uvedla před časem policejní mluvčí.

Zářijové derby skončilo 1:1 a mělo bouřlivý průběh na hřišti i v hledišti. Sparťanští fanoušci vedle vhození pyrotechniky mezi sedící fanoušky také založili požár na toaletách. Slávističtí diváci rozvinuli choreo přes celý stadion s vulgárním nápisem na adresu soupeře a vhazovali předměty na trávník.

Sparta dostala za výtržnosti fanoušků rekordní pokutu 600 tisíc korun. Slavii nařídila disciplinární komise za nevhodné chování příznivců a nezvládnutí povinností pořadatelské služby zaplatit 400 tisíc korun.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články