Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Hrůza, ostuda, hanba i MMA. Bývalí reprezentanti jsou z derby rozčarovaní, Vízek horší nepamatuje

Nedělní derby Slavia – Sparta zklamalo i dva bývalé fotbalové reprezentanty. "Oba týmy jsou ve formě, ale v neděli to přišly jen rozkopávat," tvrdí Ladislav Vízek. A Günter Bittengel dodává: "Nelíbilo se mi to. Příliš mnoho taktiky a málo fotbalu. Hráli mizerně. A ten konec, to byla jedna velká ostuda," dodal.

Slavia – Sparta, Bořil a Krejčí v klinči
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Vízek se přiznal, že takhle natěšený dlouho na žádný zápas nebyl, jenže... "To nebyl fotbal, ale reklama na zlo. Nejen já, ale všichni, s kým jsem o tom mluvil a psal si, jsme hrozně zklamaní. Tam bylo všechno, i MMA, jen fotbal ne," uvedl olympijský vítěz z roku 1980. "Nebylo čemu zatleskat – střela na bránu nebyla, natož nějaká pěkná akce," dodal.

"Píšu si s klukama a převažují slova: hrůza, ostuda, hanba – jak se k sobě ti podráždění hráči chovali, to přece není normální," dodává dvojnásobný nejlepší fotbalista roku ČSSR s tím, že to trochu už před týdnem rozdráždil šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

"Napsal, že to bude v Edenu hořet, to bylo trošku nešťastný, a pak to hořelo," dodal Vízek, častý komentátor fotbalového dění u nás. "Viděl jsem o víkendu Atlético Madrid – Real i Arsenal – Tottenham a tam se hrál fotbal. Tady se prali na hřišti, praly se i lavičky. Nechtěli hrát fotbal, to nechápu."

Diskusi k vypjatému derby nabízí FOTBAL FOKUS PODCAST:

Zbytečné hecování

Člen Klubu ligových kanonýrů Vízek kritizoval i chování členů realizačních týmů na lavičkách obou celků. "Ti by měli jít příkladem a hráče uklidňovat, ale tady to z laviček začínalo. Když tam máte Řeháka s Houšteckým a na druhé straně Baranka... Zkrátka bylo to nepovedené, ostuda, horší derby nepamatuju," konstatovala osmašedesátiletá legenda českého fotbalu.

Bittengel uznává, že derby bývají vždycky vyhecovaná, ale tohle už mu přišlo hodně přes čáru. "Samo o sobě už to derby má nějaký náboj a od funkcionářů je zbytečný, aby to před zápasem ještě víc hecovali," prohlásil.

"A to, že se fanoušci poperou, to se děje i jinde a asi to těžko ovlivníte, ale co se týče sportovní stránky, tak si myslím, že by se to mělo brát spíš odborně. Připravit hráče na to, ať si to rozdají a ukáží divákům, že i v takhle vypjatých zápasech se dá hrát slušný fotbal. A ne, že nemáte střelu na bránu, pořádnou akci, žádnou šanci. Je to prostě málo," doplnil fotbalista, který strávil pět let v Bundeslize.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy Trpišovského, Haraslína, Ryneše a Jurečky po derby

Rozhodčí obstál, ale...

Rozhodčí Ladislav Szikszay u obou bývalých fotbalistů Dukly celkem prošel. Bittengel ho chválí, Vízek si přece jen na jeho rozhodování našel nějaké mouchy.

"Rozhodčí byl excelentní, zvládl to parádně, včetně rozhodnutí o penaltě, neuznání gólu a vůbec řízení utkání. Jinak by to byla ještě větší fraška," dodal sedmapadesátiletý Bittengel, který má nyní na Julisce na starost sekci mládeže.

Jeho bývalému spoluhráči z Dukly scházel u sudího větší respekt: "Nepískal špatně, ale byl bez autority. Pořád kolem něho bylo po faulech shromáždění. Přiběhl třeba Ryneš, který má v lize odkopáno dvacet zápasů, vletí na něj a on mu vysvětluje, co se stalo. Proč? Od toho jsou tam kapitáni," řekl chlapík, který s míčem uměl hodně, ale v neděli podle něho nebylo z fotbalu vidět nic. "A měl vyloučit Preciada za zákrok na Provoda," dodal.

"A to simulování. Fauly k fotbalu patří, ale tady byl snad jeden zákeřný, a to, co se dělo na trávníku z toho jsem fakt rozhozenej," dodal silně rozladěný majitel bronzu z mistrovství Evropy v roce 1980.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články