Touchdown

Horváthovi premiéra na lavičce Příbrami vyšla, Olomouc naopak dostala výprask

Premiéra na lavičce Příbrami skončila pro Pavla Horvátha vítězstvím. Středočeši v prvním přípravném duelu po dvouměsíční pauze zaviněné pandemií porazili 2:1 druholigový Vyšehrad. Duel proti týmu z FNL naopak vůbec nevyšel Olomouci, která s Prostějovem prohrála 0:4. Ve velkém stylu se vrátily České Budějovice, které si poradily 5:1 s třetiligovým Táborskem.

Souboj prvoligových celků Bohemians 1905 a Liberce skončil remízou 1:1. Návrat k hraní vůbec nevyšel Olomouci, která prohrála 0:4 s Prostějovem. O vítězství druholigového celku rozhodl dvěma zásahy záložník Jan Koudelka.

Horváth se ujal Příbrami 11. března a před tím, než byly soutěže přerušeny kvůli šíření nemoci covid-19, stihl s týmem jen dva tréninky. Poté se hráči mohli připravovat pouze individuálně, posléze v malých skupinkách, běžný trénink jim byl umožněn až tento týden a zápasové premiéry se bývalý záložník Sparty nebo Plzně dočkal až dnes.

Poslední celek nejvyšší soutěže, do které Příbram vstoupí po pauze příští středu domácím zápasem s Ostravou, se ujal vedení 2:0 díky penaltě Dušana Pince a vlastní brance jednoho z hráčů Slavoje. Za Vyšehrad deset minut před koncem pouze snížil Tomáš Čvančara.

Bohemians remizovali s Libercem

Vysokou výhrou se k zápasům vrátily České Budějovice, na jejichž vítězství 5:1 nad Táborskem se podíleli Karol Mészáros, Pavel Šulc, Denis Granečný, Patrik Brandner a Ivo Táborský. Domácí mohli přidat ještě jeden gól, ale Lukáš Havel penaltu v závěru utkání neproměnil.

Návrat naopak vůbec nevyšel Olomouci, která podlehla 0:4 Prostějovu. Sigma nezvládla především první poločas, v němž třikrát inkasovala. "Chtěli jsme hlavně vidět, jak budou hráči po dvouměsíční pauze v zápase pracovat, proto jsme dali šanci téměř všem," uvedl na klubovém webu trenér Olomouce Radoslav Látal.

"Na hráčích byly vidět náročné tréninky, které jsme jim v posledních dnech dávali. To ale náš výkon neomlouvá. Nesplnili jsme, co jsme si naplánovali," řekl Látal. "Nechceme ale hned z prvního utkání vyvozovat závěry," prohlásil kouč.

Jablonec nastoupil ke dvěma zápasům s druholigovým Žižkovem. První Severočeši prohráli 0:2, ve druhém stejným poměrem zvítězili. "Udělali jsme nějaké zbytečné chyby, ale to vyplývá z dlouhé pauzy," uvedl na klubovém webu trenér Petr Rada. "Druhý zápas byl o tom, kdo dá první gól. My jsme ho dali, ale celkově jsem rád, že se nikdo nezranil a hráči měli plnou zátěž," dodal.

Přípravná utkání:

Jablonec - Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)

Branky: 80. Vůch z pen., 90. Súkenník.

Sestava Jablonce: Hrubý - Holík, Plechatý, Jeřábek, Krob - Pleštil, Hübschman, Považanec, Jovovič (60. Černák) - Kubista - Chramosta. Trenér: Rada.

Jablonec - Žižkov 2:0 (1:0)

Branky: 20. Velich, 56. Sýkora.

Jablonec: Hanuš - Breda (60. Haitl), Jugas, Štěpánek, Peřina (70. Černák) - Acosta, Pilík, Hämäläinen, Kratochvíl, Sýkora - Velich. Trenér: Rada.

Prostějov - Olomouc 4:0 (3:0)

Branky: 27. a 37. z pen. Koudelka, 17. Pašek, 76. Sus.

Sestava Olomouce: I. poločas: Reichl - Sladký (34. Šíp), Beneš, Štěrba, Kerbr - Zahradníček, Houska, Zmrzlý, González, Pilař - Yunis. II. poločas: Mandous - Radek Látal, Greššák, Jemelka, Vepřek - Hála, Daněk, Breite, Chytil, Falta (74. Zlatohlávek) - Juliš. Trenér: Radoslav Látal.

Zlín - Třinec 3:1 (1:0)

Branky Zlína: 60. a 70. Fantiš, 45. Ikaunieks - 50. Hlúpik.

Sestava Zlína: I. poločas: Dostál - Ngimbi, Bačo, Simerský, Nečas - Džafič, Conde, Jiráček, Vakho - Poznar, Ikaunieks. II. poločas: Rakovan - Cedidla, Buchta, Azackij, Bartošák - Fantiš, Hlinka, Martínez, Nečas - Chwaszcz, Janetzký. Trenér: Páník.

Příbram - Vyšehrad 2:1 (1:0)

Branky: 6. Pinc z pen., 73. vlastní - 80. Čvančara.

Sestava Příbrami: Melichar - Pazdera, Šimek, Kleščík, Svoboda, Díl, Soldát, Hájek, Vais, Kříž, Pinc. Trenér: Horváth.

Bohemians 1905 - Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 84. Nečas - 45. Pešek.

Bohemians 1905: I. poločas: Le Giang - Dostál, Krch, Bederka, Schumacher - Levin, Vacek - Mosquera, Květ, Vodháněl - Keita. II. poločas: Valeš - Bartek, Hůlka, Köstl, Podaný - Vaníček, Hronek, Jindřišek, Novák - Nečas, Pulkrab. Trenér: Klusáček.

Liberec: I. poločas: Nguyen - Mikula, Černický, Karafiát, Fukala - Beran, Alibekov, Hromada, Pešek - Baluta - Kuchta. II. poločas: Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Dvořák, Hybš - Malinský, Hromada (60. Alibekov, 75. Beran), Mara, Zeman - Rondič, Elvis. Trenér: Hoftych.

České Budějovice - Táborsko 5:1 (2:0)

Branky: 9. Mészáros, 26. Šulc, 48. Granečný, 70. Brandner, 82. Táborský - 74. Uzlík.

Sestava Č. Budějovic: I. poločas: Křížek - Kopečný, Talověrov, Sivok, Kladrubský - Havelka, Javorek - Mészáros, Šulc, Granečný - Ledecký. II. poločas: Janáček - Čolič, Havel, Kulhánek, Novák - Pravda (54. Šulc), Čavoš - Brandner, Táborský, Granečný - Rabušic. Trenér: Horejš.