Svět motorů

Iserbyt přespurtoval Sweecka a vyhrál SP ve Fayetteville, ženám kralovala Van Empelová

Dramatický závod Světového poháru cyklokrosařů v americkém Fayetteville ovládl v závěrečném spurtu Belgičan Eli Iserbyt před krajanem Laurensem Sweeckem a zopakoval triumf z předchozího podniku ve Waterloo. Český reprezentant Michael Boroš obsadil desáté místo. Mezi ženami byla nejlepší stejně jako ve Waterloo Nizozemka Fem van Empelová.

Dramatický finiš SP ve Fayetteville s vítězným Iserbytem

Boroš si oproti úvodnímu dílu seriálu SP o čtyři pozice polepšil. Za týden se cyklokrosová elita představí v Táboře.

Iserbyt na cílové pásce těsně porazil Sweecka, český reprezentant za vítězem zaostal o minutu a 11 sekund. Belgickou nadvládu přerušil pouze čtvrtý Američan Eric Brunner a poté Boroš, jenž elitní desítku uzavíral.

V ženské kategorii získala stejně jako Iserbyt zlatý double van Empelová. Podobně jako ve Waterloo patřilo Nizozemkám prvních šest míst.

Závod Světového poháru v cyklokrosu ve Fayetteville (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:03:12, 2. Sweeck stejný čas, 3. Vanthourenhout (všichni Belg.) -19, 4. Brunner (USA) -26, 5. Nys -1:39, 6. Soette (oba Belg.) -40, ...10. Boroš (ČR) -1:11.
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Iserbyt 80, 2. Sweeck 60, 3. Vanthourenhout 47, ...9. Boroš 28.

Ženy: 1. Van Empelová 50:05, 2. Brandová -1, 3. Worstová -2, 4. Betsemaová -14, 5. Van der Heijdenová -25, 6. Alvaradová (všechny Niz.) -51.
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Van Empelová 80, 2. Brandová 55, 3. Alvaradová 50.