Následuje
SP Rakousko

Medaile pro MS jsou stejné jako loni, liší se jen vyrytým datem

Brno - Kolekci medailí pro nadcházející mistrovství světa v biatlonu představili v Brně organizátoři z Nového Města na Moravě. Medaile se neliší od loňského světového šampionátu v německém Ruhpoldingu, jiné je pouze vyryté datum. Šampionát se uskuteční od 7. do 17. února a v osmi soutěžních dnech se rozdělí celkem jedenáct kolekcí cenných kovů.

Medaile pro MS v biatlonu
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Medaile si vyrábí přímo Mezinárodní biatlonová federace IBU. Jsou pozlacené nebo postříbřené. Jejich tvar ani rytinu nemůžeme ovlivnit," uvedl předseda organizačního výboru Jiří Hamza, jenž cenné kovy dovezl v minulém týdnu ze Světového poháru v Ruhpoldingu.

Do zahájení šampionátu už zbývá pouhých dvacet dnů a s blížícím se startem roste i zájem o vstupenky. "Už jsme prodali necelých 86 000 vstupenek. Velký zájem mezi fanoušky je zejména o první den soutěží ve smíšených štafetách. V předprodeji na zahajovací závod už zůstalo pouze 1 500 vstupenek," řekl Hamza. Právě ve smíšené štafetě mají čeští biatlonisté naději na získání jedné z medailí, na úvod sezony v ní vybojovali v Östersundu třetí místo.

Vysočina Arena je necelé tři týdny před úvodním závodem připravena. Dokončuje se mobilní tribuna. Do zcela nové kancelářské budovy, kde budou mít zázemí rozhodčí, vedení IBU, výpočetní technika, pořadatelé i monitorovací bezpečnostní služba, se naváží nábytek.

"Vysočina Arena se zařadila mezi tři nejlepší podobná zařízení na světě. Je zcela multifunkční a je připravena pro letní i zimní světové soutěže," prohlásil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Medaile pro MS v biatlonu jsou hotové
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy