Následuje
MS 2019 Japonsko

V Novém Městě už je připravený první okruh

Nové Město na Moravě - Za necelých pět dnů připravili pořadatelé únorového mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě 2 500 metrů dlouhý okruh z technického sněhu. Po vánočních svátcích se na něm uskuteční 26. prosince Štěpánské závody v běhu na lyžích. V poslední den kalendářního roku změří síly v Silvestrovském kritériu biatlonisté. "Současné mrazivé počasí stále využíváme k výrobě technického sněhu. Nyní už ale pracuje pouze deset sněhových děl," uvedl ředitel tratí MS v biatlonu Vlastimil Jakeš.

Sněhová děla už připravují tratě
zdroj: ČT24 autor: Iva Gambová

"Tratě ještě upravujeme rolbou a dokončujeme přípravu stadionu. Pro veřejnost budou uzavřeny," řekl Jakeš. Na 2 500 metrů dlouhém okruhu je výška sněhu okolo 80 centimetrů a trať je široká osm metrů. Hned po Vánocích zamíří do Nového Města na Moravě k přípravě čeští biatlonisté.

Štěpánské závody v běhu na lyžích jsou pro všechny věkové kategorie. "Lyžařské podmínky jsou ideální. Počítáme i se startem reprezentantů, jmenovité přihlášky ale nemáme," řekl ředitel závodu Ladislav Slonek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy