Fillon Maillet ve sprintu neměl konkurenci, Krčmář se vešel do dvacítky

Quentin Fillon Maillet potvrdil, že je v současnosti velmi těžkým soupeřem pro zbytek startovního pole. Ve sprintu v Kontiolahti zvítězil s náskokem osmnácti vteřin na Nora Filipa Andersena. Třetí skončil Němec Johannes Kuehn. Češi vesměs nestříleli přesně, Michal Krčmář se dostal do nejlepší dvacítky - byl devatenáctý a na čelo mu scházela minuta.

Sestřih sprintu biatlonistů SP v Kontiolahti a Krčmářova reakce

Nebýt předposlední rány na druhé položce, mohl Michal Krčmář pomýšlet ještě výš.

"Ta ležka nebyla opatrná, ale vůbec mi to nesedlo, rány jsem odkládal, pral jsem se s tím," řekl Krčmář v rozhovoru pro ČT sport.

Chyba pak každopádně přišla na stojce. Na trati se cítil dobře. "Na lyžích to myslím nebylo nic špatnýho. Chlad jsem nijak nepociťoval, je to v pohodě, je tady teplo," zasmál se.

Mikuláš Karlík dopadl o poznání hůře, protože stejně jako Krčmář sice ležku zvládl čistě, pak ale přišla druhá položka a hned šest set metrů navíc. Závod prakticky odepsaný, o čemž svědčilo konečné 55. místo.

Ani Jakub Štvrtecký ze závodu nevyšel s čistým štítem, tentokrát z toho byl účet 2+1, tři chyby připsal i devětatřicátý Adam Václavík.

Štvrtecký si ale připsal 13. nejrychlejší čas, což ho pasovalo pouze čtyři místa za Krčmáře.

Sprint v Kontiolahti jeli nezvykle pouze čtyři Češi, protože původně nominovaný Milan Žemlička byl před odjezdem pozitivně testován na koronavirus.

Dvojnásobný olympijský šampion Fillon Maillet v průběžném pořadí zvýšil šest závodů před koncem sezony náskok před dnes šestým krajanem Emilienem Jacquelinem na 157 bodů.

Ve Finsku skončí Světový pohár v neděli stíhacím závodem, následovat budou ještě zastávky v Estonsku a Norsku.

Výsledky sprintu biatlonistů (10 km):

1. Fillon Maillet (Fr.) 21:21,0 (0 tr. okruhů), 2. Andersen (Nor.) -18,3 (0), 3. Kühn (Něm.) -29,7 (1), 4. Bakken (Nor.) -31,2 (1), 5. Samuelsson (Švéd.) -32,4 (2), 6. Jacquelin (Fr.) -34,3 (2), 7. Nawrath (Něm.) -34,8 (1), 8. Hofer (It.) -42,5 (1), 9. Femling (Švéd.) 43,5 (0), 10. Eder (Rak.) 44,7 (0), ...19. Krčmář -1:02,2 (1), 23. Štvrtecký -1:14,6 (3), 39. Václavík -1:46,5 (3), 55. Karlík (všichni ČR) -2:13,6 (4).

Pořadí SP (po 16 z 22 závodů): 1. Fillon Maillet 696 b., 2. Jacquelin 539, 3. Samuelsson 524, 4. T. Bö (Nor.) 486, 5. Christiansen 451, 6. Laegreid (oba Nor.) 451, ...29. Krčmář 221, 70. Štvrtecký 34, 73. Václavík 31.