Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Daň za finanční komplikace ve sportu. Svitavy končí po 11 letech v nejvyšší soutěži

Po jedenácti letech končí v české nejvyšší soutěži basketbalový klub ze Svitav. Jejich místo v příštím ročníku NBL zaujme Jindřichův Hradec. "Tuři" dospěli k rozhodnutí přesunout se do druhé ligy kvůli složité finanční situaci, kterou prohloubila i ztráta generálního sponzora.

Basketbalisté Svitav
zdroj: Instagram - Tuři Svitavy

"Po ukončení sezony 2020/2021 se vedení klubu rozhodlo vzhledem k velmi komplikované finanční situaci způsobené mimořádnými vlivy již v následující sezoně nepokračovat v KNBL. Snahou klubu bude hrát druhou nejvyšší basketbalovou soutěž, která pomůže stabilizovat finanční rozpočet klubu s cílem se do KNBL v střednědobém výhledu vrátit. V této záležitosti došlo k vzájemné dohodě s klubem Jindřichův Hradec," uvedl tým.

Svitavy působily v nejvyšší soutěži od sezony 2010/2011 a postupně se propracovaly mezi přední ligové celky. V letech 2018 a 2019 skončily na čtvrtém místě, před třemi lety získaly bronz v domácím poháru a také se zúčastnily FIBA Europe Cupu. Tuto sezonu pak zakončily po neúspěšném boji o play-off na deváté příčce.

"Věříme, že po 11 sezonách v nejvyšší basketbalové soutěži nám zůstanou příznivci klubu i v těchto těžkých dobách nakloněni a společně dokážeme udržet ve Svitavách špičkový basketbal i v příštích letech. Svitavští basketbaloví fanoušci patří k nejlepším v ČR a rádi bychom jim chtěli nabídnout pokud možno co nejlepší 'sportovní divadlo', tak jak jsme se o to snažili 11 let," dodali představitelé klubu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy