Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

Basketbalisté Nymburka vyrovnali rekordní výhru sezony, USK deklasovali o 62 bodů

Basketbalisté Nymburka deklasovali v 10. kole ligové nadstavby doma USK Praha 116:54 a vyrovnali rekordní výhru sezony. Vítězství o 62 bodů si lídr soutěže připsal také 19. prosince v Děčíně, kde zvítězil 115:53. Rekord ročníku vyrovnali i 35 asistencemi.

zdroj: ČTK/PR/Basketbal Nymburk autor: David Šváb

V užitečnosti (173) a v počtu nastřílených bodů jen těsně zaostal za svým výkonem z úvodu roku proti Hradci Králové, kde dal Nymburk 120 bodů a index užitečnosti měl 178.

Nejužitečnějším hráčem byl Stephen Zimmerman, který k 18 bodům přidal 11 doskoků, 3 asistence a 5 zisků. Podruhé za sebou tak překonal v užitečnosti hranici 30 bodů. Na ni se dostal i Jerrick Harding, který byl s 22 body nejlepším střelcem utkání.

"Začali jsme dobře, převzali jsme kontrolu nad zápasem. Našli jsme způsob, jak hrát plynule. To je příběh zápasu. Není k tomu moc co říci. Když si hráči takto půjčují míč a proměňují se střely, tak je to vždy zábava," řekl trenér Nymburka Oren Amiel.

"Pro nás je hlavní, že jsme zůstali zdraví a že ze zápasu můžeme mít dobrý pocit. Hráči odvedli dobrou práci. Snažili jsme se dostat Jerricka Hardinga zpět do pohody, proto jsme ho využívali na více pozicích a hráli trochu více na něj, aby se cítil jako před zraněním. A on si dnes vedl opravdu dobře," dodal Amiel.

Nymburk na hřišti USK prohrál v polovině listopadu 72:88 a skončila jeho série po 93 výhrách v řadě. Na konci ledna doma vyhrál 104:88 a minulý týden ve středu doma Pražané uhráli těsnější výsledek 80:85. Tentokrát ale nastoupili bez nedávné posily a reprezentanta Blakea Schilba.

"Náš předzápasový cíl bylo zapojit do rotace všech dvanáct hráčů, protože už za dva dny nás čeká velice důležitý zápas s Opavou o čtvrté místo v tabulce. Jenže to není důvod k prohře o šedesát bodů, o dvacet sedm doskoků. To pro mě nebyl profesionální přístup. Mladí hráči, kteří hráli, musí do zápasu vložit více energie, více koncentrace, protože jinak nemohou hrát v zápasech play-off," uvedl kouč USK Dino Repeša.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy