Pohár žen FAČR 2023/2024

Barcelona srovnala sérii s Olympiakosem. Veselý pomohl deseti body, Satoranský jich přidal sedm

Basketbalová Barcelona vyrovnala čtvrtfinále proti Olympiakosu na 1:1. V druhém utkání španělský tým porazil řeckého soupeře 77:69, k čemuž Jan Veselý přispěl deseti a Tomáš Satoranský sedmi body.

Basketbalisté Barcelony včetně českého dua Jan Veselý (vlevo) a Tomáš Satoranský (úplně vpravo)
zdroj: Barça Basket

Po středeční porážce o dva body v Řecku začali Katalánci výborně a po první čtvrtině vedli o 11 bodů. Olympiakos sice dokázal ve třetí čtvrtině na chvilku skóre otočit a získal jednobodový náskok, ale Barcelona si výhru vzít nenechala.

Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Jabari Parker s 24 body. Další utkání se hraje v úterý.

Vyrovnaná je také série Monako – Fenerbahce Istanbul poté, co knížecí tým vyhrál 93:88.

Čtvrtfinále play-off Evropské ligy basketbalistů – 2. zápasy:

FC Barcelona – Olympiakos Pireus 77:69 (za domácí Veselý 10 bodů, 6 doskoků, Satoranský 7 bodů, 4 asistence, 2 doskoky), stav série 1:1; Monako – Fenerbahce Istanbul 93:88, stav série 1:1.