Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Je podezření na únavovou zlomeninu obratle. Oběma nám ukápla slzička, řekl Lehečkův trenér

Úspěšné tažení Jiřího Lehečky na turnaji ATP v Madridu má hořkou tečku. Český tenista čelí podezření na únavovou zlomeninu bederního obratle a jeho účast na grandslamovém Roland Garros je nejistá. Webu iSport.cz to sdělil hráčův trenér Michal Navrátil. Dvaadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi odstoupil v pátek kvůli zranění ze semifinále antukového podniku ve španělské metropoli a odhlásil se i z turnaje v Římě, který se koná tento týden.

Jiří Lehečka v bolestech na turnaji v Madridu
zdroj: REUTERS

"Je podezření na únavovou zlomeninu obratle. Oběma nám ukápla slzička. Je to těžké po tom všem, co se tam odehrálo," řekl Navrátil.

Lehečka se dostal do semifinále turnaje ATP 1000 poprvé v kariéře. Vyřadil mimo jiné vítěze dvaadvaceti grandslamových titulů Španěla Rafaela Nadala a v novém vydání žebříčku ATP se posunul na 23. místo, čímž si vyrovnal osobní maximum.

Je nám líto, video expirovalo.
Lehečka kvůli bolestem zad odstoupil v Madridu ze semifinále

V semifinále s Kanaďanem Félixem Augerem-Aliassimem ale odehrál jen šest gemů. Za stavu 3:3 si vyžádal pauzu na ošetření a po dalších pár míčcích zápas definitivně vzdal. Na místě se mu snažil pomoci i fyzioterapeut Pavel Kolář.

"Chtěl bych mu za to moc poděkovat, už se zraněním ale nešlo nic dělat. Jak rostla zátěž, problémy se prohlubovaly. Když se pak Jirka natahoval k bekhendu, chytlo ho to a už trpěl. Volal jsem na něj, ať skrečuje, že zdraví je přednější," uvedl Navrátil.

Další Lehečkovy starty jsou v tuto chvíli nejisté. Ohrožená je i účast na pařížském grandslamu, který odstartuje 26. května.

"Roland Garros je s velkým otazníkem. Za chvíli je i Wimbledon. Tohle je nejhorší možné období, kdy se zranit. Všichni jsme z toho hodně skleslí," pokračoval Navrátil. "Jirka je mladý a dobře stavěný kluk, léčba se může urychlit. Hlavně se ale musí udělat pořádně, ne aby se zranění vracelo. Ať je Jirka v pořádku, to je to hlavní," dodal hráčův trenér.

Zdroj
ČT sport, ČTK, iSport.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články