Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlon ČR 2024

Podhráský potvrdil formu a v Baku se po 13 letech dočkal vítězství na Světovém poháru

Martin Podhráský vyhrál na Světovém poháru v Baku soutěž ve střelbě z rychlopalné pistole. Čtyřicetiletý český reprezentant ovládl v ázerbájdžánské metropoli už úterní kvalifikaci. V šestičlenném finále ztratil v poslední položce průběžné vedení, ale v rozstřelu s Číňanem Wangem Sin-ťiem trefil všech pět ran, zatímco soupeř jen dvě.

Je nám líto, video expirovalo.
Podhráský se po 13 letech dočkal vítězství na střeleckém SP

Podhráský navázal zhruba po třech týdnech na triumf z finále olympijské kvalifikace v Riu de Janeiro, ale v pohárovém seriálu se radoval z třetího prvenství v individuální soutěži po dlouhých 13 letech. V březnu a dubnu 2011 vyhrál dvě soutěže po sobě v Sydney a Čchangwonu.

Kvalifikaci Podhráský vyhrál v osobním rekordu 591 bodů, o dva body před úřadujícím mistrem světa a dvojnásobným bronzovým olympijským medailistou Liem Jüe-chungem z Číny.

Ten nakonec skončil pátý, zatímco Podhráský se dlouho držel na druhém místě za druhým čínským finalistou.

Wang Sin-ťie ale v druhé polovině finále chyboval a vyrovnaně střílející Čech se v předposlední položce ujal vedení.

V závěrečném dějství nicméně poprvé udělal dvě chyby a soupeř vyrovnal, v rozstřelu byl ale Podhráský stoprocentní.

"Neuvěřitelné, krásný výsledek," radoval se Podhráský v rozhovoru pro televizní kanál světové federace ISSF.

"Rozstřel, to je jen další položka, stejná jako ty předchozí, ale je trošku dramatická. A finále jsem si užil, právě tu dramatickou situaci," dodal pražský rodák a vystudovaný chirurg.

Pražský rodák potvrdil špičkovou formu dva a půl měsíce před olympijskými hrami, na nichž by mohl patřit k favoritům na zisk medaile. Účastnické místo vybojoval díky bronzu na loňských Evropských hrách ve Vratislavi.

Pod pěti kruhy startoval už v Pekingu 2008 a Londýně 2012, kde skončil v kvalifikaci po dodatečném rozstřelu na sedmém místě první pod čarou oddělující finalisty.

"Ten pocit, že mám dobrou přípravu na olympiádu, je důležitý. Stejně tak pro mě bylo důležité, že jsem si v kvalifikaci udělal osobní rekord," dodal.

V Baku skončil třetí exmistr Evropy Clément Bessaguet z Francie. V kvalifikaci obsadili Matěj Rampula 30. a Tomáš Těhan 39. místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články