Následuje
Evropský pohár SAMBO

Zlatou tretru si nenechá ujít ani Špotáková

Chuť závodit před domácím publikem ji přemohla. Barbora Špotáková bude po čtyřech letech startovat na Zlaté tretře. Příští čtvrtek 20. června se znovu utká i s letošní českou jedničkou Nikolou Ogrodníkovou, se kterou prohrála o půl metru nedávno na Diamantové lize v Římě.

Slavící Barbora Špotáková
zdroj: REUTERS autor: Phil Noble

"Při mítinku Diamantové ligy v Římě minulý týden jsem si uvědomila, že bych ráda závodila před domácím publikem. Po dlouhém tréninkovém období mám chuť závodit, a protože je Zlatá Tretra divácky nejlepší mítink na světě, rozhodla jsem se do Ostravy přijet. Už se moc těším," uvedla Špotáková.

Na Zlaté tretře se objeví podeváté. V letech 2007 a 2012 mítink vyhrála a při dalších pěti příležitostech vybojovala medailové umístění. Nyní si může vynahradit dosud poslední start v Ostravě, který jí nevyšel. V roce 2015 skončila až pátá.

Pro Špotákovou to bude druhé letošní domácí představení. Koncem května absolvovala návrat po druhé mateřské pauze na menších závodech v Kolíně, kde výkonem 63,85 metru splnila limit pro mistrovství světa v Dauhá.

Jejími soupeřkami v Ostravě kromě Ogrodníkové, která je letos druhá ve světových tabulkách díky osobnímu rekordu 67,40 metru, budou olympijská vítězka z Ria de Janeiro Chorvatka Sara Kolaková či autorka nejdelšího hodu loňské sezony Australanka Kathryn Mitchellová. Oproti původním plánům nakonec nepřijede letošní světová jednička Liu Chuej-chuej z Číny.

Do startovní listiny silně obsazeného běhu mužů na 100 metrů přibyl italský talent Filippo Tortu, který má ve 20 letech osobní rekord 9,99 sekundy. Nahradí Američana Ronnieho Bakera, který není ve formě a start v Ostravě zrušil. Sešlo také ze startu olympijského vítěze koulaře Ryana Crousera z USA, který tak nezměří síly s mistrem světa Tomem Walshem z Nového Zélandu a českým rekordmanem Tomášem Staňkem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy