Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Zlatá tretra hlásí další hvězdné jméno. Silnou sestavu koulařů rozšířil Crouser

Na atletickou Zlatou tretru přijede americký koulař Ryan Crouser, který se o víkendu postaral o nejdelší pokusy od roku 1990. Olympijský vítěz doplní v silné startovní listině úřadujícího mistra světa Toma Walshe, úřadujícího mistra Evropy Michala Haratyka a českého rekordmana Tomáše Staňka. Informovali o tom pořadatelé tradičního mítinku, jenž se uskuteční 20. června v Ostravě.

Ryan Crouser
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Šestadvacetiletý Crouser vyhrál o velikonočním víkendu mítink v Long Beach výkonem 22,74 metru. Navíc měl ještě jeden pokus o centimetr kratší. Vítězným vrhem se zařadil na šesté místo historických tabulek. Naposledy takhle daleko poslal kouli Američan Randy Barnes, který v květnu 1990 vytvořil světový rekord 23,12 a o týden později za ním zaostal o dva centimetry.

V tyčkařském sektoru se nakonec nepředstaví olympijský šampion z Londýna a rekordman mítinku Renaud Lavillenie, jenž dohání tréninkové manko po zranění z halové sezony a v červnu ještě nebude ve formě - plánovanou účast na Zlaté tretře proto odvolal. Jeho místo zaujme úřadující mistr světa Sam Kendricks z USA, kterému budou konkurovat zejména Poláci Piotr Lisek a Pawel Wojciechowský. Závodit bude i domácí Jan Kudlička.

Z dalších světových hvězd už dříve potvrdili účast například výškařka Maria Lasickeneová nebo oštěpař Johannes Vetter. Ze špičkových domácích atletů budou na Zlaté tretře vedle Staňka startovat také oštěpaři Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková, Pavel Maslák na dvoustovce, mílařka Simona Vrzalová nebo výškařka Michaela Hrubá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy