Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Dakar je maso. Lacko ho okusil na čtyři dny a raději zůstane na okruzích

Adam Lacko získal do své sbírky minulý týden už třetí Zlatý volant. Po zásluze dostal za svůj evropský titul okruhových tahačů nejvíce bodů napříč kategoriemi. Zima bývá dlouhá a na začátek další sezony se už těší. Cíle jsou opět nejvyšší, byť se snaží zůstat při zemi a mluví když ne přímo o obhajobě, tak alespoň o nejlepší trojce. Z okruhů jen tak zmizet nehodlá.

Adam Lacko
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Začínal s motokárami jako asi většina jezdců, ale zakotvil u mohutných tahačů. Okruhové závody jsou jeho. I když dříve pošilhával i po Rallye Dakar. Až do letoška. "Vždycky jsem si tajně říkal, že bych to možná i někdy zkusil. Potom jsem ale absolvoval čtyři dny a už vím, že bych to zkusit nechtěl. Obdivuji všechny jezdce, kteří do toho jdou, protože je to maso," uvedl v rozhovoru v pořadu Svět motorů speciál.

Druhá místa ho provázela celou kariéru. Zlomit se ale nenechal. "Vždycky jsem dopadal na druhých místech, v motokárách jsem byl vicemistrem Evropy, v GT v nezávislých týmech, pak i v tahačích. Až teď se to podařilo. Tahle disciplína ke mně patří asi nejblíže," prohlásil Lacko.

Je nám líto, video expirovalo.
O obhajobě titulu i o Dakaru. Lacko hostem Světa motorů speciál

Bezprostředně po předání cen při slavnostním galavečeru neskrýval nadšení. "Mám velkou radost, protože po celoživotním snažení jsem konečně získal titul mistra Evropy v tahačích. Zlatý volant je tedy krásnou tečkou za úspěšnou sezonou," řekl.

Kopecký, Enge a Bartoš – to jsou tři jména, která mají v historii ankety specifické postavení. Do análů se zapsali otcové a synové. Lacko nepředpokládá, že by něco takového nastalo v jeho rodině. "To určitě ne, taťka zkoušel kdysi na okruzích závodit, ale brzy ho to přešlo, protože měl havárii. Zakládá si na tom, že jednou stál na stupních vítězů nade mnou, ale pak už nezávodil," podotkl s úsměvem.

Sám je zasloužilý otec a děti ho nezpomalují, ba naopak. "Možná mě to ještě zrychlilo, protože člověk má zázemí a je více v klidu," uvedl.

Stojí před ním nelehký úkol – obhajoba titulu. "Vždycky se to lehce říká a bude se to hůře dělat. Buďme při zemi: zkusme zase dojet do třetího místa," vyhlásil jezdec týmu Buggyra.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy