Následuje
Buly

Ceny Autoklubu získali Lacko, Kopecký nebo Milík

Téměř tři desítky elitních českých závodníků byly oceněny na galavečeru motoristického sportu 2017 v Praze. V budově Autoklubu České republiky převzali cenu například autokrosoví mistři Evropy Petr Nikodém a Aleš Fučík, kontinentální šampion v závodech tahačů Adam Lacko, český rallyeový šampion Jan Kopecký nebo domácí plochodrážní jednička Václav Milík, který jako první Čech po 21 letech dokázal vyhrát pardubickou Zlatou přilbu.

"Byla to sezona snů, 26 let jsem na něco podobného čekal. Vždy jsem byl druhý nebo třetí. Teď to vyšlo, i když to byl velký boj a musel jsem se celý rok snažit," řekl Lacko. "Budeme se snažit a doufat, že se nám příští rok podaří vše obhájit. V motoristickém sportu je vždy potřeba štěstí, bez něj to nejde, tak snad ho budeme mít i nadále," přidal autokrosař Nikodém.

Autoklub se letos rozhodl slavnostní galavečer upravit: nevyhlašovali se mistři všech motoristických disciplín, ale oceněny byly zejména výrazné postavy, které se prosadily na mezinárodním poli. Došlo však i na talentované jezdce, kteří by měli český motorsport proslavit v příštích letech, nebo výrazné osobnosti historie.

Pro cenu si tak přišel i třináctiletý plochodrážní jezdec Pavel Kuchař nebo sedmašedesátiletý Josef Michl. Ten má za sebou již 52 sezon a letos se stal evropským šampionem v závodech do vrchu v kategorii historických vozidel.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy