Volejbalový magazín

Badminton

Na českém badmintonovém nebi se nic nemění. Další tituly získali Louda a Švábíková
Video

Jan Louda a Tereza Švábíková potvrdili pozici českých badmintonových jedniček a na domácím šampionátu obhájili loňské tituly. Louda se radoval počtvrté v kariéře, Švábíková dokonce pošesté za sebou.

Ostatní
Louda předčil i hráče z Asie a opanoval mezinárodní MČR v badmintonu
Video

Mezinárodní mistrovství České republiky v badmintonu v Brně nečekaně vyhrál Jan Louda, který v dramatickém finále porazil 82. hráče světa Tze Yonga z Malajsie 2:1 na sety a poprvé ovládl turnaj kategorie International Series. Titul mezi ženami získala Putri Kusuma Wardaniová z Indonésie.

Ostatní
Číňané pojedenácté ovládli badmintonový Sudirman Cup

Badmintonisté Číny obhájili titul ve smíšeném turnaji družstev Sudirman Cupu ve finském Vantaa. Do finále se probojovali s japonským výběrem, který porazili 3:1 na zápasy. Celkově na tomto mezinárodním turnaji získali jedenácté zlato ze sedmnácti ročníků.

Ostatní
Dvouhře badmintonistů vládl Dán Axelsen, ve čtyřhře slavily Indonésanky
Video

Suverénním králem olympijského turnaje ve dvouhře badmintonistů se stal Dán Viktor Axelsen. V Tokiu neztratil ani set a navázal na bronz z Ria de Janeiro. Mistr světa z roku 2017 ve finále porazil obhájce titulu Číňana Čchen Lunga 21:15, 21:12.

Tokio 2020
Badmintonisté Tchaj-wanu ovládli čtyřhru a vezou z Tokia zlato

Badmintonisté Tchaj-wanu Li Jang a Wang Č'Lin vyhráli čtyřhru na Olympijských hrách v Tokiu, když ve finále porazili čínský pár Li Ťün-chuej a Liou Jü-čchen 2:0 na sety.

Tokio 2020
Koukal se loučí s kariérou, v Brně mu aplaudovala zaplněná hala

Brno - Nejlepší český badmintonista posledních let Petr Koukal načal loučení s kariérou. V první ze série rozlučkových exhibic prohrál s Irem Scottem Evansem 1:2 po setech 9:11, 11:9 a 10:12. "Na žádném scénáři jsme se dopředu nedomlouvali.

Ostatní
Češi v závěrečném dni MČR v badmintonu chyběli
Video

Úraz - Do závěrečného dne 43. mezinárodního mistrovství České republiky se neprobojoval žádný český zástupce. Největší hvězda, světová patnáctka Kanaďanka s hongkongskými kořeny Michelle Li vyhrála po dvouhře i čtyřhru, zlato si odveze spolu s osmnáctiletou krajankou Rachel Honderichovou.