World Athletics Continental Tour Gold 2024

Volejbalisté Českých Budějovic nechali Odolené Vodě jen set

V zápase šestého a čtvrtého celku extraligy volejbalistů potvrdil tým Českých Budějovic v dohrávce 25. kola roli favorita. V Odolené Vodě sice ztratili první set, ale v dalších třech už měli navrch a vyhráli 3:1. Oba celky už mají jistou účast ve čtvrtfinále soutěže, a tak si jen ověřili současnou výkonnost.

Volejbalisté Budějovic porazili Odolenu Vodu

Jihostroj prohrál dobře rozehranou první sadu v koncovce. Od stavu 14:18 získali domácí deset bodů v řadě, otočili na 24:18 a proměnili pak druhý setbol. V dalších dvou sadách České Budějovice podobný výpadek nedopustily, dramatický závěr přinesl až čtvrtý set. Čtvrtý tým tabulky v něm vedl 24:20, nakonec ale proměnil až čtvrtý mečbol.

Jihočechy bodově táhl Martin Kriško, který nasbíral 17 bodů, Martin Licek přidal 15 bodů. Stejnou bilanci měl v domácím týmu Martin Hladík.

Ve víkendových zápasech s přehledem uspěly vedoucí Karlovarsko i druhý Liberec, kolo před koncem základní části je tak v čele tabulky dál dělí jen bod. Karlovarsko porazilo 3:0 Benátky nad Jizerou, liberecká Dukla stejným poměrem zdolala Zlín a uspěla po dvou prohrách.

I přes porážku 1:3 s poslední Ostravou ve své hale si postup do předkola play-off zajistila Příbram. Poslední postupové desáté místo zatím patří Benátkám, před ty se ale mohou ještě dostat Ústí nad Labem nebo Beskydy.

Přímý postup do čtvrtfinále mají jistý Karlovarsko, Liberec, Lvi Praha, České Budějovice, Kladno a Odolena Voda, v předkole čekají na soupeře týmy Brna a Zlína. Poslední Ostravu čeká baráž.