Thomas Cup 2024

Liberec bojuje o Ligu mistrů, musí předvést bezchybný výkon proti Kokkole

Liberec – Po výhře 0:3 ve finské Kokkole má Liberec v domácím prostředí velice těžkou úlohu. Stejným výsledkem musí svého soupeře porazit v odvetě o účast v základní části Ligy mistrů a poté ještě zvládnout zlatý set. Zdali se Dukle podaří dostat se do skupinové fáze stejně jako loni, sledujte exkluzivně na ctsport.cz od 18:00.

Aby se k rozhodujícímu zlatému setu Liberec vůbec dostal, musí odvetu vyhrát 3:0. Liberečtí šampioni zápas ve Finsku dobře začali, jejich výkon ale poznamenala nezvládnutá koncovka úvodního setu.

"Naše naděje stále žije, postupové vyhlídky mají oba týmy stejné. Jen musíme hrát v odvetě lépe," řekl trenér Michal Nekola. Cestu k úspěchu vidí přes zlepšení na přihrávce a ubránění kanadského smečaře Stevena Hunta.

Vítězi Poháru mistrů evropských zemí z roku 1975 a obhájci titulu z Liberce se zatím letos v domácí lize příliš nedaří. Dukla je momentálně mimo pozice zajišťující play-off a se třemi výhrami a třemi prohrami je devátá.