Kooperativa NBL 2023/2024

Jihostroj po výhře v Lize mistrů narazil v Liberci, Karlovarsko uhájilo vedení

Volejbalisté Českých Budějovic prohráli v 10. kole extraligy v Liberci 0:3 a v tabulce zůstali na druhém místě za Karlovarskem. Západočeši mají tříbodový náskok, navíc odehráli o jedno utkání méně než obhájci titulu, kteří se ve čtvrtek na úvod Ligy mistrů blýskli vítězstvím v Istanbulu.

Utkání Liberec - České Budějovice
zdroj: ČTK

Liberecké Dukle začátek soutěže příliš nevyšel, ale poslední tři zápasy vyhrála. Proti Jihostroji se nejvíce dařilo Patriku Indrovi, který se postaral o 16 bodů. Domácí mnohem lépe blokovali, obrana na síti jim vynesla 15 bodů proti sedmi budějovickým.

Ústí nad Labem se nedokázalo odpoutat z poslední příčky, v hale beskydského nováčka podlehlo 1:3. Více než dvouhodinové středočeské derby Odoleny Vody s Příbramí rozhodl ve prospěch domácích hráčů až pátý set, který vyhráli 18:16.

"Domácí šli za vítězstvím tvrdohlavě a potrestali nás především za chyby v koncovkách druhého, třetího i posledního setu," řekl trenér Příbrami Petr Kop. "Napravili jsme si reputaci po zbytečné porážce před týdnem s Brnem," konstatoval domácí kouč Jiří Šiller.

Karlovarsko odehrálo pětisetový zápas potřetí z posledních pěti kol, proti Ostravě se v něm ale poprvé radovalo z vítězství. Ostravané výtečně bránili, na síti si připsali 19 bodových bloků.

Domácí hráči naproti tomu dali devět es a kapitán Filip Rejlek s polským smečařem Lukaszem Wiesem se přehoupli přes dvacetibodovou hranici.