Golf Time

Karlovarsko vypráskalo z dvorce Příbram. Ústí opět narazilo, na Lvy nestačilo

Marně se snažili v dohrávce extraligového kola na vlastní palubovce předposlední volejbalisté Ústí nad Labem, pražští Lvi byli nad jejich síly - vyhráli 3:1 a jsou v tabulce třetí. Ústí zůstává třetí od konce. Soutěži vládnou hráči Karlovarska o bod před Českými Budějovicemi, které k tomu mají ještě o zápas víc. V desátém letošním zápase nedali Příbrami v žádném setu šanci a vyhráli 3:0. Naopak Budějovice doma svedly pětisetovou bitvu s Kladnem, ovládli tie-break 15:11 a udržely domácí neporazitelnost.

Karlovarský Marcel Lux
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Jelikož se Jihostroj příští týden chystá na první zápas v Lize mistrů, hrálo se netradičně místo extraligových míčů s balony používanými v evropských pohárech. Utkání bylo vyrovnané, jen třetí set byl jasnou záležitostí domácích (25:14).

Osmý tým tabulky se ani poté nevzdal a zásluhou nejproduktivnějšího hráče zápasu Stefana Okošanoviče, autora 24 bodů, otočil koncovku čtvrté sady, poté odvrátil dva mečboly. V tie-breaku už ale byli šťastnější domácí.

"Hrálo se s jinými míči, které mají jiné vlastnosti. Mohou ovlivnit jisté herní situace. Ten zápas rozhodla naše odvaha. Utkání to ale bylo na 3:0. Ve čtvrtém setu se zbláznil Okošanovič a jsme rádi, že jsme vyhráli," řekl domácí libero Martin Kryštof.

S devítibodovým odstupem drží nově třetí místo Brno, které ukončilo čtyřzápasovou vítěznou sérii Odoleny Vody a vyhrálo na palubovce Středočechů 3:1. Doma neporažený Liberec vybojoval vůbec první body z venkovního utkání. V Ostravě vicemistrovský celek zvítězil 3:0 a je čtvrtý.

V dohrávce měli Lvi Praha v Ústí zápas většinu času ve své moci, což se projevilo i na výsledku. Domácí celek se vzepřel jen ve třetím setu, ale čtvrtý už opět patřil favorizovanému týmu hostů, kteří jej vyhráli 25:17.

"Chci pochválit kluky za stoprocentní splnění taktiky, jak na servisu, tak v obraně. V ní jsme byli excelentní. A servisy jsme volili spíše taktické než razantní. Útok nám fungoval díky famóznímu výkonu nahrávače, z toho mám velkou radost," pochválil kouč pražského týmu Tomáš Pomr Luboše Bartůňka.