Lyžování ČR 2024

Zlatý Krakov. Čeští slalomáři ovládli další závod, triumfovali ve smíšených deblkanoích do 23 let

Čeští vodní slalomáři ovládli na mistrovství světa v Krakově závod smíšených deblkanoí také v kategorii do 23 let. Zlato získali Jana Matulková s Vojtěchem Mrůzkem, necelé tři vteřiny na ně ztratili stříbrní Vojtěch Heger a Antonie Galušková.

Antonie Galušková
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

Témuž závodu čeští reprezentanti kralovali i ve středu mezi juniory. Zvítězili Tereza Kneblová a Martin Kratochvíl před Danielem Urbanem s Ivanou Kloboučkovou.

Galušková před stříbrným závodem C2 mix suverénně vyhrála kvalifikaci juniorských kajakářek, Gabriela Satková byla mezi singlkanoistkami druhá. Do semifinále postoupili všichni čeští junioři s výjimkou Kryštofa Lhoty v C1.