Následuje
Sportovní zprávy

Češi v Krakově válí. Na MS do 23 let získaly kanoistky zlato, Fišerová k němu přidala i stříbro

Singlkanoistky Tereza Fišerová, Martina Satková a Eva Říhová vybojovaly titul mistryň světa do 23 let. České hlídky získaly v úvodní den šampionátu vodních slalomářů v Krakově celkem šest medailí z osmi možných, Fišerová ke zlatu z kategorie C1 přidala i stříbro mezi kajakářkami.

Kanoistka Tereza Fišerová
zdroj: ČTK/PA autor: Bradley Collyer

Před rokem na MS juniorů a třiadvacítek si české posádky vyjely v závodech hlídek rovněž šest medailí. V Polsku nyní posbíraly zlato, tři stříbra a dva bronzy. Vítězné kanoistky jako jediné zajely čistě a vyhrály o tři a půl sekundy před Francií.

S kajakářkami Amálií Hilgertovou a Gabrielou Satkovou si Fišerová zajistila i stříbro, s Francouzkami prohrály o 2,43 vteřiny. Před necelými dvěma týdny přitom ve stejné sestavě triumfovaly na mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši.

"Jsem ráda, že nám to s holkami vyšlo a bude česká hymna znít. Oproti Liptovskému Mikuláši jsem si to teď trochu prohodila," uvedla Fišerová. Druzí skončili v kategorii K1 také junioři i juniorky, bronz pak brali kanoisté do 23 let a juniorské kanoistky.

Kanoistky zajely čistě a v Krakově slaví zlato na MS do 23 let
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy