Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Kvůli zranění ji chvílemi tenis ani nebavil. Teď ale přichází něco velkého, věří po titulu Kvitová

V posledních měsících to z její strany bylo spíše trápení. Vítězství střídaly porážky, a dokonce měla momenty, kdy ji tenis přestával bavit. Před Wimbledonem, na němž může zaútočit na třetí triumf, ale dostala Petra Kvitová ideální vzpruhu. Titul v Eastbourne. Dvaatřicetiletá hráčka doufá, že se nyní vše v lepší obrátí, zároveň však s očekáváními před grandslamem v All England Clubu zůstává pokorná.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/PA autor: Adam Davy

"Je krásné zase získat titul. Znamená to, že přichází něco velkého. Byla to pro mě skvělá příprava a také jsem si zahrála pět zápasů za sebou. To pro mě bylo něco neuvěřitelného, protože jsem to letos ještě nezažila. Doufám, že mi to pomůže ke zvednutí sebevědomí," řekla Kvitová na webu WTA.

Šestadvacátá hráčka světa neměla úspěšnou sezonu. Před turnajem v Eastbourne nastřádala 10 výher a 13 porážek. Dostala se jen dvakrát do čtvrtfinále na turnajích v Dubaji a Miami.

"Byla jsem hodně zraněná a bylo těžké trénovat. Připomínalo to horskou dráhu a nedařilo se mi vyléčit ze zdravotních potíží. Následně jsem odehrála jeden zápas a byla po něm totálně zničená. Z fyzického i psychického hlediska to bylo docela těžké. Občas mě nebavil ani tenis, což se mi běžně nestává. Ten poslední týden jsem si ale užila," uvedla Kvitová.

Po finálovém vítězství nad Lotyškou Jelenou Ostapenkovou (6:3, 6:2) slavila od premiérového titulu v roce 2009 celkově devětadvacátý. Více jich během tohoto období získala na okruhu WTA jen hvězdná Američanka Serena Williamsová.

"Co to pro mě znamená? Asi že už jsem hodně stará," usmála se Kvitová. "Prakticky to ale neznamená vůbec nic. Je těžké hodnotit si celkově svou kariéru. Ten celkový obrázek uvidím, až skončím a nebudu hrát. Když jsem ale pořád aktivní součástí, je těžké nad tím přemýšlet," podotkla česká tenistka.

Během svého oblíbeného Wimbledonu by mohla zaútočit na třetí trofej po letech 2011 a 2014. Na turnaji bude plnit roli nasazené pětadvacítky.

"Myslím, že ten poslední triumf ale na mém očekávání moc nemění. Nic jsem od sebe nečekala ani v Eastbourne. Doufám ale, že se budu cítit lépe, protože do této doby to nebylo moc dobré. Bylo by důležité zase věřit, že to můžu dokázat a bojovat o dobrý výsledek. Na druhou stranu je to ale úplně jiný turnaj. Půjdu na to postupně a stejně jako před týdnem," dodala Kvitová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články