Veselý prohrál maraton s Andersonem, nevyšly mu tři tie-breaky

Počtvrté konec hned v prvním kole. Tentokrát vypadl na US Open v New Yorku tenista Jiří Veselý po velké bitvě s Jihoafričanem Kevinem Andersonem, který nasázel 49 es. Jediný český tenista ve dvouhře grandslamového turnaje nakonec s finalistou turnaje z roku 2017 prohrál za čtyři hodiny a 22 minut po setech 6:7, 6:4, 6:3, 6:7 a 6:7.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK/AP autor: Daniel Bockwoldt

Levou rukou hrající Veselý neztratil v utkání ani jednou servis, sám nasázel 27 es, ale neuspěl v žádném z tie-breaků. V prvním setu ho ztratil poměrem 1:7.

Pak sice ovládl druhý a třetí set díky zisku podání soupeře v koncovkách, ale další dva tie-breaky prohrál 5:7 respektive 4:7. Anderson za podpory fanoušků proměnil mečbol svým 49. esem v utkání.

Veselý vypadl na US Open v 1. kole stejně jako loni, předloni a v roce 2017, v roce 2018 turnaj nehrál. Do druhého kola v New Yorku postoupil naposledy před pěti lety.

Tsitsipas v New Yorku udolal Murrayho

Muži:

Dvouhra - 1. kolo: Anderson (JAR) - Veselý (ČR) 7:6 (7:1), 4:6, 3:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:4).