Rally ČR 2024

Djokovič proplouvá US Open bez ztráty setu až do třetího kola

Novak Djokovič po čistých dvou kolech nezaváhal ani ve svém třetím duelu na US Open. Srbský tenista vedl 6:4, 6:4 a 2:0, když jeho krajan Laslo Djere kvůli zranění utkání skrečoval. Sedmatřicetiletý rodák z Bělehradu se tak přiblížil k prvnímu grandslamu v sezoně.

Novak Djokovič na US Open
zdroj: Reuters autor: Geoff Burke

Úřadující šampion Djokovič zatím neztratil v New Yorku set a uspěl v osmém zápase po sobě. Před turnajem na betonových dvorcích ve Flushing Meadows vyhrál také olympijské hry v Paříží, díky čemuž zkompletoval tzv. Golden Slam. V dalším kole narazí na nasazenou osmadvacítku Alexeie Popyrina z Austrálie.

Čtyřnásobný vítěz US Open Djokovič svedl vloni v New Yorku s Djerem pětisetovou bitvu, při níž otočil nepříznivý vývoj z 0:2 na sety. Tentokrát ale otevřel utkání proti o osm let mladšímu krajanovi lépe. První set získal díky brejku v desáté hře a ve druhé sadě zvrátil nepříznivý stav 2:4.

Djere, který si na konci druhé sady vzal oddechový čas na ošetření spodní části zad, ještě nastoupil do třetího setu. Poté, co ale přišel znovu o servis a prohrával 0:2, utkání definitivně vzdal.

"Tohle není věc, kterou bychom chtěli. Nebo kterou by diváci chtěli," řekl Djokovič, jenž si připsal 90. výhru v kariéře na US Open a stal se prvním mužem, jenž této mety dosáhl na všech čtyřech grandslamech. "Kvůli zranění nějaký čas nehrál a má problémy s tím vrátit se na původní úroveň. Ale je to hodně dobrý hráč a upřímně řečeno, ten druhý set měl být jeho," řekl druhý nasazený tenista.

Lehký zápas Djokovič neočekává ani ve 3. kole, protože Popyrin mu dokázal letos vzít set na Australian Open i ve Wimbledonu. "Budu šťastný, když zase vyhraju ve čtyřech setech. Postupně se přibližuje a klepe na dveře. Hraje dobrý tenis, takže si bude věřit, že může vyhrát. Já ale také vím, co můžu očekávat, takže se na něj připravím," řekl jeden z nejlepších tenistů historie.

Až na vyřazení wimbledonské šampionky Barbory Krejčíkové se třetí den závěrečného grandslamu sezony obešel bez větších překvapení. Své zápasy 2. kola zvládly bez ztráty setu obě loňské finalistky, obhájkyně titulu Coco Gauffová z USA a Běloruska Aryna Sabalenková. Naopak i v druhém zápase musela o postup bojovat tři sety olympijská vítězka Čeng Čchin-wen z Číny, jež Rusku Eriku Andrejevovou zdolala 6:7, 6:1 a 6:2.

Tenisový turnaj US Open

Muži – dvouhra 2. kolo:

Djokovič (2-Srb.) – Djere (Srb.) 6:4, 6:4, 2:0 skreč, Rubljov (6-Rus.) – Rinderknech (Fr.) 4:6, 5:7, 6:1, 6:2, 6:2, Ruud (8-Nor.) – Monfils (Fr.) 6:4, 6:2, 2:6, 7:6 (7:3), Fritz (12-USA) – Berrettini (It.) 6:3, 7:6 (7:1), 6:1, Shelton (13-USA) – Bautista (Šp.) 6:3, 6:4, 6:4, Musetti (18-It.) – Kecmanovič (Srb.) 3:6, 6:4, 6:4, 2:6, 7:5.

Ženy – dvouhra 2. kolo:

Gauffová (3-USA) – Mariaová (Něm.) 6:4, 6:0, Stearnsová (USA) – Kasatkinová (12-Rus.) 6:1, 7:6 (7:3), Navarrová (13-USA) – Rusová (Niz.) 6:1, 6:1, Azarenková (20-Běl.) – Burelová (Fr.) 6:1, 6:4, Vekičová (24-Chorv.) – Minnenová (Belg.) 7:5, 6:1, Svitolinová (27-Ukr.) – Kalininová (Ukr.) 6:1, 6:2, Alexandrovová (29-Rus.) – Jovicová (USA) 4:6, 6:4, 7:5.