Následuje
PálavaRace

Poprvé musím sama sebe pochválit, řekla po téměř čtyřhodinové bitvě Plíšková

Štrasburk – Normálně sama sebe nechválí, po vítězném maratónském utkání na úvod finále Fed Cupu proti Francouzce Kristině Mladenovicové však Karolína Plíšková prohlásila: "Jsem na sebe pyšná." Světová šestka k tomu měla pádný důvod, domácí hráčku udolala ve třetí sadě až po téměř čtyřech hodinách 16:14.

Karolína Plíšková se raduje z vítězství v prvním utkání finále Fed Cupu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Jean-Francois Badias

"Snad ještě nikdy jsem to neřekla, ale dneska jsem na sebe fakt pyšná," uvedla Plíšková. "Byla to úleva, když zkazila poslední balon. Cítím se unavená jako všichni, ale je to hodně vzácné vítězství," řekla čtyřiadvacetiletá hráčka.

Už před zápasem říkala, že nebude důležitý hezký tenis, ale hlavně bod pro tým. A přesně takový byl zápas. "Výkon nebyl nejlepší, to všichni víme. Ale cítila jsem, že jsem pořád lepší, že mám zápas pod kontrolou. Věřila jsem, že šanci dostanu. Nebojím se koncovek. Čekala jsem, že ona zklame a nakonec pár chyb udělala," uvedla Plíšková.

S Mladenovicovou odehrály 49 gamů. Více jich ve Fed Cupu zvládly v jednom utkání ve Světové skupině pouze před 19 lety Francouzka Nathalie Tauziatová s Japonkou Naoko Sawamacuovou, které absolvovaly 54 her.

Nejdelší duel svedly Nizozemka Richel Hogenkampová s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou. Za jejich čtyřmi hodinami Plíšková s Mladenovicovou zaostaly o dvanáct minut. "To kdybych věděla, tak jsem hrála dál," vtipkovala Plíšková.

"Fyzicky jsem se cítila výborně, byla jsem úplně v pohodě a ani by mi nevadilo pokračovat, ale jsem samozřejmě ráda, že to skončilo," řekla Plíšková. "Nečekala jsem, že bude tahle v klidu, ale ono se to asi ozve druhý den ráno."

Letošní finalistka US Open ani nemyslela, že se zápas hrál skoro čtyři hodiny. "Odhadovala jsem, že tam jsme tři hodiny," uvedla. Přiznala, že si myslela, že bude i ve třetím setu tie-break. "Ale bohužel nebyl," dodala.

Mladenovicová mě naštvala

Snažila se změnit kdeco, aby zápas ukončila. Koukala se na kapitána, na svého trenéra Jiřího Vaňka, na Barboru Strýcovou nebo na tátu v hledišti. Měnila také rakety, ale nic nepomáhalo. "Dokonce jsem zkusila i kolu a už jsme říkala Pinďovi (kapitánovi Petru Pálovi), co mám udělat, ať ji brejknu, ale nakonec to vyšlo."

Za stavu 9:9 ji Mladenovicová naštvala. Před servisem české tenistky se dožadovala ošetření kvůli křečím, což není dovoleno. "To mi od ní přišlo fakt blbý. To se nedělá, pokud si hráčka třeba nezvrtne nohu. Asi se jí nedělo něco strašnýho, když pak hrála dalších pět hodin. Připadalo mi to nehráčské," zlobila se Plíšková.

Na Francouzku byla hodně naštvaná "Ale ztratit kvůli tomu zápas, to jsem jí nechtěla dopřát," řekla. I kvůli chování Mladenovicové odešla za stavu 15:14 na toaletu. "To já jsem zkusila samozřejmě. Už se to dostalo do takového stavu, že jsem to musela zkusit a pak jsem zahrála dobrý game," řekla Plíšková.

Za stavu 15:14 a 40:0 Mladenovicovou zatlačila a pak sledovala, jak se míč snáší za základní čáru. "Čekala jsem, až spadne a bude to opravdu aut, protože v tomhle zápase bylo možné úplně všechno, ale dopadlo to dobře," řekla.

Atmosféra v nevelké hale pro šest tisíc lidí byla bouřlivá, jak se očekávalo. "Byl to docela hukot, ale dala jsem jim naději. Můžu si za to sama," řekla Plíšková. "I naši fanoušci ale byli hodně slyšet. V jednu chvíli mi připadalo, že všichni křičí: Kája! Kája! Snad i Francouzi. Už jsem asi měla halucinace."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy