Patnáctiletá Fruhvirtová končí v Charlestonu před branami semifinále

Teprve patnáctiletá tenistka Linda Fruhvirtová si semifinále turnaje v Charlestonu nezahraje. Česká hráčka startující na divokou kartu podlehla ve čtvrtfinále na zelené americké antuce Australance Astře Sharmaové ve dvou setech 4:6 a 3:6.

V utkání se Sharmaovou (165. WTA) Fruhvirtová dobře začala a vedla 2:0, ale znovu dělala hodně dvojchyb (celkem 14) a o podání ve třetí hře přišla. První set rozhodla v devátém gamu ztráta servisu české hráčky, jež měla v turnajových poznámkách WTA jako kouče uvedeného Patricka Mouratogloua, především trenéra americké legendy Sereny Williamsové.

Mladičká Fruhvirtová vyhrála své první zápasy na WTA

Ve druhém setu si po sérii brejků první podržela servis Australanka narozená v Singapuru v šesté hře. Fruhvirtová už vývoj neotočila a zápas ztratila za hodinu a půl.

Fruhvirtová hrála podruhé v hlavní soutěži na okruhu WTA, premiéru si odbyla loni v srpnu v rámci Prague Open na Spartě. V Charlestonu zaznamenala první dvě výhry mezi elitou a ve světovém žebříčku by se měla posunout ze 499. příčky k 360. místu.