Dohráno MOL Cup

Martincová porazila v Nottinghamu Linetteovou a je ve čtvrtfinále

Tereza Martincová porazila na turnaji v Nottinghamu Polku Magdu Linetteovou 6:2, 7:6 a na tamní trávě si zahraje stejně jako loni čtvrtfinále. V dalším utkání vyzve buď Číňanku a čtvrtou nasazenou hráčku Čang Šuaj, nebo Britku Jodie Burrageovou.

Pražská rodačka Martincová neztratila po úvodním vítězství nad Océane Dodinovou znovu ani set. Proti turnajové osmičce Linetteové získala v úvodu dva brejky a vyhrála první set za 31 minut.

V úvodu druhé sady sice sedmadvacetiletá Češka ztratila podání, ihned ale soupeřce oplatila stejnou mincí a tie-break potom vyhrála 7:3.

Šedesátá hráčka světa Martincová porazila polskou soupeřku podruhé ze tří vzájemných zápasů. V dalším kole zabojuje o první semifinálovou účast na okruhu WTA od loňského července.