Buly - debata expertů

Lehečka svedl s Kyrgiosem vyrovnanou bitvu, na postup ve Stuttgartu ale nedosáhl

Jiří Lehečka dohrál na turnaji na trávě ve Stuttgartu hned v prvním kole. Český tenista nestačil na favorizovaného Nicka Kyrgiose. V duelu žebříčkových sousedů z osmé desítky pořadí ATP podlehl australskému soupeři za 78 minut 6:7, 3:6.

Lehečku zastavil Kyrgios

Dvacetiletý Lehečka sehrál s Kyrgiosem vyrovnaný souboj. V úvodním setu si 79. hráč světa vypracoval dva brejkboly, žádný ale nevyužil, stejně jako o místo lépe postavený Australan, který měl šanci sebrat českému hráči servis jednou. Do tie-breaku ale Kyrgios nastoupil lépe, ujal se vedení 4:0 a náskok už nepustil.

Na podání byli oba soupeři dlouho suverénní i ve druhém setu. Jako první se pod tlak dostal Lehečka, který první brejkbol v šestém gemu ještě odvrátil, o dvě hry později už ale Kyrgios uspěl a při svém servisu následně čistou hrou zápas ukončil.