Následuje
J&T Banka CSI3*W Olomouc 2019

Kvitová stále bojuje se zraněným předloktím, titul z Birminghamu neobhájí

Petra Kvitová nebude v příštím týdnu obhajovat titul na trávě v Birminghamu. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu léčí natržený sval v předloktí levé ruky a věří, že turnaj v All England Clubu přece jen stihne. Do Birminghamu míří na divokou kartu Karolína Plíšková.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Anatoliy Medved

Letošní finalistka Australian Open Kvitová se zranila před čtrnácti dny na Roland Garros. Natržený sval v předloktí lékaři označili za nezvyklé zranění a odhadli dobu léčení minimálně na tři týdny, proto se čekalo, že do Birminghamu Kvitová neodletí. O startu ve Wimbledonu se bude rozhodovat na poslední chvíli.

Minulý týden Kvitová řekla, že nechce léčbu uspěchat. "Je to dominantní ruka, je to forhend, takže je to těžký," uvedla wimbledonská královna z let 2011 a 2014, která od premiéry v hlavní soutěži v roce 2008 v Londýně nikdy nechyběla.

Kvitová: Mám natržený sval. Nechci riskovat, že bych nestihla Wimbledon

Karolína Plíšková vypadla v Paříži ve třetím kole a nyní využila možnost vrátit se do turnajového kolotoče. V Birminghamu se představí pošesté v kariéře a nejlépe se jí zde dařilo v roce 2015, kdy prošla do finále. "Ráda bych to ještě vylepšila. Není lepší cesty, jak začít sezonu na trávě," uvedla.

Divokou kartu dostala i Američanka Venus Williamsová. Mezi přihlášenými jsou i světová jednička Naomi Ósakaová a čerstvá vítězka Roland Garros Ashleigh Bartyová z Austrálie. Z Češek je v hlavní soutěži ještě Barbora Strýcová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy