Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Kvitová nebude hrát na Roland Garros, odstoupila kvůli zraněnému předloktí

Petra Kvitová se kvůli zranění levého předloktí nepředstaví na Roland Garros. Turnajová šestka měla do pařížského grandslamu vstoupit zápasem proti Rumunce Soraně Cirsteaové. Odstoupení z turnaje Kvitová oznámila na Twitteru.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Bernat Armangue

Kvitová je nejlepší hráčkou aktuální sezony. Vyhrála dva turnaje včetně antukového ve Stuttgartu a postoupila do finále Australian Open. Před cestou do Paříže vzdala osmifinále v Římě kvůli lehkému svalovému zranění lýtka, ale pak už v Paříži trénovala.

O Roland Garros ji nakonec připravil jiný zdravotní problém. "Několik týdnů mě bolí levé předloktí a magnetická rezonance včera večer potvrdila trhlinu druhého stupně, která by se bohužel mohla hodně zhoršit, pokud bych dneska hrála," uvedla Kvitová.

"Včera jsem trénovala asi jenom pět minut a zahrála jsem takový normální forhend, ani extra rychlý ani pomalý, a prostě mi tam něco ruplo. Já jsem to samozřejmě cítila, za ty roky to tělo znám, takže jsem věděla, že něco není v pořádku. Vyhrkly mi slzy do očí a ten trénink jsem ihned skončila," popisovala Kvitová.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvitová: Mám natržený sval. Nechci riskovat, že bych nestihla Wimbledon

Magnetická rezonance odhalila natržený sval. Lékařka na magnetické rezonanci i chirurg Radek Kebrle, který jí operoval pořezané prsty, jí start nedoporučili. V noci se s nuceným odstoupením Kvitová srovnávala.

"Je to nějaký čas, kdy vím, že hrát nebudu, nebo že hrát by byla velká blbost. Samozřejmě bych si mohla vzít prášky a jít hrát, ale já myslím, že bych stejně třeba nebyla schopná a ještě by se to zhoršilo. Takže to nemá cenu," řekla.

Levou paži může léčit jen klidem, mělo by to trvat dva až tři týdny. Kvitová věří, že stihne oblíbený Wimbledon, který začíná 1. července.

"Nějaký čas tam je. Teď čtrnáct dní trvá Paříž, pak jsou ještě tři týdny do Wimbledonu, takže myslím, že se to dá zvládnout. Teď jde o to, v jakém rozpoložení psychickém a fyzickém bych tam odjela," přemítala.

V pavouku dvojnásobnou wimbledonskou vítězku nahradí Slovinka Kaja Juvanová, která původně nepostoupila z kvalifikace.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy