Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Kvitová: Před finále se necítím jako favoritka

Londýn - Petra Kvitová na Wimbledonu porazila svou krajanku Lucii Šafářovou a po třech letech si znovu zahraje o prestižní titul. Proti ní se na kurt postaví Eugenie Bouchardová a česká tenistka dopředu říká, že jako favoritka se necítí. Rozhodnou podle ní maličkosti.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP autor: Pavel Golovkin

V semifinále vyřadila Kvitová Šafářovou. Pomohla si mimo jiné osmi esy a celkem jich v turnaji dala nejvíc - 38. "Rozhodně je potěšující, jak mi servis jde. Bez servisu bych tady asi neseděla. Ale i můj druhý servis je na trávě docela rychlý a účinný, servis je tady moje silná stránka," pochvalovala si. 

Před Wimbledonem odstoupila kvůli zraněnému stehennímu svalu z turnaje v Eastbourne. "Nikdy jsem ještě turnaj neskrečovala, ale věděla jsem, že mám před Wimbledonem. Pár dní jsem jenom odpočívala. Teď jsem docela velmi ráda, že jsem se tak rozhodla," řekla Kvitová. I v Londýně má nohu zavázanou, občas si brala prášek proti bolesti, ale v zápasech se pohybuje bez omezení. Ve finále nyní narazí na vycházející hvězdu Eugenii Bouchardovou.

Kanaďanka letos hrála semifinále Australian Open i French Open a premiérově se dostala do grandslamového finále. Ve 20 letech je o čtyři roky mladší než Kvitová. "Já budu favoritkou?" opakovala Kvitová otázku na tiskové konferenci a kroutila hlavou. "Tady jsem sice zatím ve všech zápasech byla favoritkou, kromě utkání s Venus Williamsovou, ale ve finále grandslamu favoritky nebývají. Záleží na tom, jak zvládnete nervy, drobnosti. Rozhodně se ale necítím jako favoritka," konstatovala.

Za favoritku se sice nepovažuje, ale touha znovu vyhrát Wimbledon z ní sálá. "Teď jsem trošku unavenější, hlavně psychicky, ale budu hrát finále a v tom jde o všechno. Můžu slíbit, že tam nechám úplně všechno, ať se děje, co se děje. Musím se koukat jen dopředu. Finále je super, ale ráda bych to dotáhla," řekla Kvitová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy