Keninová otočila finále v Kuang-čou a podmanila si třetí turnaj v sezoně

Dvacetiletá Američanka Sofia Keninová získala v čínském Kuang-čou třetí letošní titul. Ve finále sice ztratila se zkušenou Australankou Samanthou Stosurovou první set, ale nakonec vyhrála 6:7, 6:4, 6:2.

Sofia Keninová na turnaji v Kuang-čou
zdroj: AP autor: Gao Xia

Třetí nasazená Keninová promarnila v prvním setu brejk a sadu prohrála v tie-breaku. I druhé dějství bylo vyrovnané do stavu 4:4, ale poté uzmula mladá Američanka sedm gemů v řadě a zápas rozhodla. Vítězství slavila po dvou hodinách a 35 minutách.

Keninová navázala na tituly z Hobartu a Mallorcy, ve finále neuspěla jen v březnu v Acapulcu. Ve světovém žebříčku zlepší dosavadní 20. místo na nové kariérní maximum.

Bývalá světová čtyřka Stosurová hrála finále po více než dvou letech, jubilejní desátý titul ve dvouhře však pětatřicetiletá šampionka US Open z roku 2011 nezískala.