Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Portugalsko - Itálie

Daviscupoví reprezentanti si v Astaně zvykají na pomalý kurt

Astana - Na pomalý antukový kurt už si zvykají čeští tenisté před čtvrtfinále Davisova poháru v Kazachstánu. V Astaně budou obhájci titulu bojovat bez Tomáše Berdycha a po prvním tréninku očekávají dlouhé výměny.

Radek Štěpánek
zdroj: AP autor: Frank Augstein

Kvalita dvorce v Národním tenisovém centru český tým pozitivně překvapila. Kazaši se nejvíce báli Berdycha a právě proti šestému hráči světa pomalou antuku připravovali. Berdych ale kvůli problémům s ramenem hrát nebude.

Po náročném přesunu trénoval první Ivo Minář. "Kurt je pomalý, míče jsou rychlé a budou dlouhé výměny," shrnul podmínky Minář. "A sluníčko nesvítí a vítr nefouká, protože jsme v hale," vtipkoval Hájek, který se chystal na kurt.

Jaroslav Navrátil o antukovém kurtu v Astaně:

"Kurt dobrý, překvapivě, hodně pomalý, ale jak říkal kapitán, dělali to proti Berďovi a zvykneme si," řekl Jan Hájek.

"Bude to o dlouhých výměnách, ale myslím si, že to zvládneme. Hlavně se musíme aklimatizovat, ale ve středu bude všechno na sto procent," řekl Hájek, který předloni prohrál při nečekané porážce v duelu s Kazachy v Ostravě obě dvouhry.

S týmem je v Astaně rovněž hrdina loňského daviscupového finále Radek Štěpánek. Čtvrtým hráčem českého výběru je Lukáš Rosol, který se připojí v úterý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy