Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Do Kazachstánu poletí tenisté i se Štěpánkem

Praha - Uzdraveného Radka Štěpánka, Tomáše Berdycha, Lukáše Rosola, Iva Mináře a Jana Hájka nominoval kapitán českých tenistů Jaroslav Navrátil do sestavy obhájců titulu na čtvrtfinále Davisova poháru v Kazachstánu. V Astaně se zápas uskuteční v hale na antuce od 5. do 7. dubna.

Český daviscupový tým
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Bude nás pět, protože po konzultaci s Radkem Štěpánkem, který trénuje poctivě a dává se dohromady, tak jeho zdravotní stav ještě není ideální, aby absolvoval speciálně dvouhru, a čtyřhra se uvidí. Proto je nominace širší a o tom, kdo bude hrát, se rozhodne v Kazachstánu," řekl Navrátil na facebooku českého týmu.

S návratem Štěpánka do týmu je opět pohromadě vítězná sestava držitelů "salátové mísy", kterou Češi vybojovali loni v Praze poprvé od roku 1980.

Návrat čtyřiatřicetiletého Štěpánka do týmu se po jeho lednové operaci vyhřezlé krční ploténky čekal. Tenista už má za sebou trénink na Floridě pod vedením Petra Kordy a minulý týden hlásil, že je připraven. Platný by měl být nejspíš ve čtyřhře s Berdychem. "Těším se zpátky a rád bych týmu nějak pomohl. Jak, to uvidíme až na místě," řekl Štěpánek, hrdina loňského finále proti Španělsku.

Tenisté bez Štěpánka letos zvítězili v prvním kole v Ženevě nad Švýcarskem především díky Berdychovi. Šestý hráč světa vyhrál obě dvouhry a s Lukášem Rosolem přidali bod v rekordní sedmihodinové čtyřhře.

Forma Berdycha, který hrál v uplynulém měsíci dvě finále a jedno semifinále, je pro Navrátila dobrou zprávou. Svého bývalého svěřence viděl v Miami na vlastní oči. "Tomášova forma je vynikající. Je odolný, strašně si věří a jeho výsledky jsou obdivuhodné," vyzdvihl Navrátil. Věřil, že Berdych zvládne rychlý přesun z USA do Kazachstánu i přechod z betonu na antuku. "Jde hlavně o pohyb. Bude to těžké, ale určitě se přizpůsobí. Věřím, že to dobře dopadne, že bude připraven na utkání v Kazachstánu ve stejné formě jako doteď," konstatoval Navrátil.

Pro jistotu vlastní kuchař

Kazachstán doma v Národním tenisovém centru, ve kterém se bude hrát i nyní, zvítězil už pětkrát po sobě. V 1. kole tam vypadli Rakušané a podobně jako třeba Švýcaři měli jejich hráči střevní potíže. Češi si proto do Astany povezou vlastního kuchaře. "Nechceme ponechat nic náhodě. Snažíme se o tým postarat co nejlépe, aby vyhrál a postoupil do semifinále," řekl Vladimír Šafařík, ředitel České sportovní.

Kazachstánu mají tenisté co vracet. Právě Kazachům v roce 2011 v Ostravě nečekaně podlehli, od té doby ale Češi vyhráli už šest zápasů v řadě. "Prohra s Kazachy mě straší, prohráli jsme bez Radka a i teď se teprve uvidí, jestli bude schopen hrát. Kazaši doma ještě neprohráli, to taky něčemu nasvědčuje. Ale my se musíme spoléhat na sebe, na jedničku Tomáše Berdycha a věřím, že i ostatní hráči Rosol, Minář nebo Hájek nějaký bod do šatny přinesou," řekl Navrátil.

V sestavě soupeřů není jediný hráč z první stovky. V nominaci jsou Michail Kukuškin (156. v pořadí ATP), Jevgenij Koroljov (190.) a Andrej Golubjov (206.), který předloni získal v Ostravě dva body a šokoval vítězstvím nad Berdychem, ale letos vyhrál jen dvakrát v Davis Cupu a jednou v kvalifikaci challengeru. Čtvrtým hráčem je Jurij Ščukin (466.). "Nevím, jaká je forma kazašských hráčů, ale doufám, že naše bude vynikající," řekl Navrátil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy