Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Clijstersová opět končí kariéru. Nemohu se dočkat na další dobrodružství, řekla

Návrat na kurty Kim Clijstersové netrval dlouho. Bývalá světová jednička znovu a zřejmě definitivně končí s tenisem. Osmatřicetiletá matka tří dětí se bude naplno věnovat rodině, s kterou se přestěhovala z rodné Belgie do vlasti svého manžela USA.

Kim Clijstersová
zdroj: Panoramic autor: Rob Prange

"Rozhodla jsem se, že už nebudu hrát oficiální turnaje. Nemohu se dočkat, jaká nová dobrodružství mě čekají," uvedla čtyřnásobná grandslamová šampionka na instagramu.

Clijstersová ukončila kariéru už v roce 2007 a pak znovu o pět let později. V roce 2019 se rozhodla pokusit o další návrat, který jí ale zkomplikovala pandemie koronaviru i zdravotní problémy. Po svém comebacku nevyhrála ani jeden ze tří zápasů, k nimž nastoupila. Loni v říjnu se podrobila operaci kolena.

V rozhovoru na webu WTA nyní uvedla, že přednost má rodina, s níž se usadila v New Jersey. "Pořád ráda hraju. S mým rozvrhem by tři čtyři dny stačily na to, abych si udržela rytmus, ale určitě by to nestačilo, kdybych se rozhodla hrát turnaj. Kdybych chtěla do Austrálie, jsou to tři až čtyři týdny. To v téhle fázi našeho rodinného života prostě nejde," konstatovala vítězka 41 turnajů WTA.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články